Tema: Dell U3011
View Single Post
Staro 09.12.2011., 11:11   #38
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor NJUNJO_HR Pregled postova
...budem poslušao i vratio na neko vrijeme staru 19ticu za direktnu usporedbu.
Razborita odluka. Dual prikaz navika da ne spominjem, pa mozda ti bude tesko ostati s jednim monitorom, nakon sto se naviknes na dual rad. Jer bas imas najboljeg kandidata za email + izvrsnu veliku radnu povrsinu i MM.

Kad ih ulastis i finalno poredas....

baci koju sliku u teMu.

Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
A kak bi znao koji je najbolji kad nitko tu nije vidio EIZO-a na djelu, za NEC-a isto sumnjam?
ccc

Slabo si onda citao forum. Buduci da sam vise puta opisao svoje dojmove uz CG seriju. Bas zato sam i ostao pometen dojmom i nicim ih nisam mogao usporediti. Jednaku vrstu nevjerice kao kad sam vidio prve 24-bit adaptere za Apple II seriju. Posebno zbog toga, sve PVA/IPS rasprave u Eizo prici me nikad nisu dirale jer ono sto sam vidio je pricalo drugu pricu. U Hr je svega nekolicina CG-a, cak i nisu u punoj grafickoj okolini. Nec 24xx cak i manje, ali u ovom slucaju manje zbog cijene, a vise zbog donedavnog Nec kaznjavanja prodaje u EU. Finder je pronasao ponesto kupaca u svojoj redovitoj Lacie ponudi, a ostatak je najvise na Apple monitorima. Zbog malog trzista i ponesto blazeg Hr Cinema konformizma + dostatantnost kalibracije... sto se negdje pokaze i kao adekvatan alat. Cinema je ustaljena kao limit investicije kod mnogih - cak i kad je na njihovu stetu.

Za ostalo se slazem, jedino bi malo blaze Andymura uputio da prosiri znanje

Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
(imam filing da ce se javit sad netko ko je vidio EIZO 30" CG na djelu i j..at mi sve po spisku )
CG 30-icu sam vidio jedino u Beckom DS-u kojeh spomenuh u Eizo temi. Ali po spisku je vjerojatno neko pjevao Vemilu i Verici, buduci da je vise od godinu dana, 30-ica Flex stajala otpakirana i gutala prasinu upaljena na polici

Tko zeli, bas satima ispitati sve modele CG serije, Avnet koji u DE zastupa Eizo, svake ih godine prikazuje na Photokina sajmu. Svi do jednog poredani i to u vise primjeraka po modelu. Bilo bi njih znatniji broj prodanih kod nas, ali se nisu dovoljno promovirali. Bilo bi nepravdeno reci da ih Melcomp nije oglasavao, ali tek odnedavno je poceo precizirati namjenu onima koji jos ne poznaju ponudu Eizo obitelji.

Citiraj:
Autor Andymur Pregled postova
Zanima me slijedeće ako bi mi možda nekim mogli objasniti. NEC PA 301W i NEC PA271W... ili EIZOV CG275W i zašto?
Spomenuta 30-ica je ganz novi model i po specifikacijama jednako odlican monitor. No tvoju dilemu (zasto je skuplji?) mozes i na njega prebaciti umjesto opet skupljeg CG-a. Jer taj NEC je opet skoro 3x skuplji od prvog mu 30" Dell/Hp/Iskra... 30" Samsung je uvijek bio skuplji od HP/Dell ponude, pa onda i njega mozes analizirati slicnom logikom.

i tako mozes nastaviti do istom izaslih AOC IPS-ova koji se prodaju za svega soma kuna. Nekome je za ovu cijenu i najpovoljnija 30" neobjasnjivo rasipanje i jednako zbunjujuca kao tebi CG/Nec razlika. Ne zaboravi da je Adele i tih soma kuna za AOC, daleko preplacena svota, jer ona moze za istu lovu zimnicu jastuka sloziti za godinu dana

Bez shvacanja namjene nema smisla pricati dalje. Stoga sjedi i citaj...

Citiraj:
Autor Andymur Pregled postova
I zašto je kalibrator ugrađen u Eizo koji ne iskorištava pune performanse monitora -po tome je bolji izbor onda, čak u njihovoj liniji SX2762W-BK...
Ovdje si otisao u brda i doline i tesko je pratiti, a kamoli pokusati odgovoriti nekim smislom. Ako je tvoja znatizelja iskrena, a vjerujem da je, poslao sam ti PM da se malo bolje "osvjezis" nekim elementarnijim stvarima. U suprotnom, tvoja neinformirana znatizelja se brani svakim novim Zasto i zasto i zasto...

...
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 09.12.2011. u 11:41. Razlog: kupus od teksta na 12" minijaturi
Visage je offline   Reply With Quote