View Single Post
Staro 11.10.2018., 18:20   #2328
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor draksa Pregled postova
2009. je bolid u drugoj polovici sezone bio odmah iza Red Bulla, 3. u konstruktorima na kraju
Kolega je napisao:

Citiraj:
Hamilton nikada nije bio u lošem bolidu,tj lošijem od konkurencije
McLaren je 2009. 3. u konstruktorima jer je Ferrari vozio sa jednim bolidom (Badoera i Fizikelu ne računam uopće kao vozače ) nakon što je Massimo dobio feder u glavu.

"odmah iza Red Bulla"... podsjećaš me na onaj vic gdje se utrkuju Rus i Amer i ruske novine kažu kako je Amer završio predzadnji, a Rus izvanredan drugi

Red Bull je imao 153,5 bodova, a McLaren 71 bod. Jedan mršavi bod ispred Ferrarija. Dakle, daleko je to od "dobar bolid" i "odmah iza Red Bulla". Da je Massa ostao u bolidu, McLaren bi glat bio 4. i to malo ispred Toyode.

Citiraj:
2011. je Button završio drugi u prvenstvu, McLaren 2. u konstuktorima na kraju , skoro svake kvale odma iza Vettela
Button je bio drugi u prvenstvu, "odmah" 122 boda iza Vettela. McLaren drugi odmah iza Red Bulla za 153 boda. Bolid je bio odličan, za skupljanje 3-4-5 mjesta te tu i tamo koje pobjede.

Citiraj:
2013. Mercedes 2. u konstruktorima, 8/19 pole pozicija itd..
Hamilton 4. u poretku, 208 bodova iza Vettela, Mečka 236 bodova iza Red Bulla. Nabrijavanje bolida za Qualy i downtunanje za utrku. Nešto ko i BMW Williams davne 2002.

Citiraj:
Ne bih baš rekao da su to loši bolidi
Ponavljam:
Citiraj:
Hamilton nikada nije bio u lošem bolidu,tj lošijem od konkurencije
Ako ovo gore navedeno nije lošije od konkurencije, onda ne znam.

Upravo je Vettel taj koji je vozio u to vrijeme dominantan bolid i digao 4 naslova. 2009 da je bilo malo sreće i manje kvarova i glupih poteza, dignuo bi i taj.

Tako da, nisu to loši bolidi... ali su lošiji od konkurencije. I to podosta lošiji.

Citiraj:
Autor dean225 Pregled postova
Mislim da se covjek krivo izrazio!?

Cinjenica je da je danas za biti najbolji vozac potreban vrhunski bolid!
To je bilo tako i u doba Schumachera, Vettela i Hamiltona.
I tocno ove godinee sto je Drug nabrojio Hamma nije bilo "nigdje", odn. nije osvojio nista.

Ali je isto tako cinjenica da je Hamm zasada bolji vozac od Vettela. Brojke to dokazuju.
Nema potrebe o tome raspravljati.
Da, ali ove godine je dobar dio sezone Vettel bio u prednosti što se bolida tiče i nije to iskoristio. Da je Mečka od početka ovakva kakva je zadnje 2-3 utrke, sad bi gledali Bottaru kako pobjeđuje jer bi prvenstvo matematički bilo gotovo još u Singapuru.

Poanta priče je da čoek piše kako Hamilton nije vozio bolid lošiji od konkurencije. Je. I ponekad je u slabijim bolidima bio bolji od Vettela u izravnim okršajima na stazi (primjer Kina 2011, kad je Red Bull bio današnji Mercedes). Uostalom Dejo, ti si sam rekao 2013 godine kako je Vettel najbolji vozač na stazi jer ima najviše pobjeda i naslova prvaka vjerojatno nisi znao da će te ta izjava stići 5 godina kasnije i da nisi mislio da će Vettel ostati na ta 4 naslova osim kaj je malo podebljao konto pobjeda Ali dobro, nema veze. Osobno ne volim ni jednog ni drugog, ali pošto sam odgledao sve utrke od 2007 do danas, dakle sve u kojima su vozili Ham i Vettel, osobni dojam (a i 99% struke i F1 populacije) da je više pokazao Hamilton. Nije to samo od ove sezone i Vettelovih zajeba, ti zajebi su samo ono što sam pričao godinama, a ti i begi mi niste vjerovali Pa eto, imate sad priloženo.

No da me se krivo ne shvati, to što sam nadrobio ne znači da je Vettel škovaca ili prosječan vozač.

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 11.10.2018. u 18:28.
Brko je offline   Reply With Quote