View Single Post
Staro 26.01.2008., 20:36   #117
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
Citiraj:
Autor generic Pregled postova
Molim te nemoj mi pisati štampanim slovima.
Samo sam čekao da izađeš s tim argumentom, ali nisi uzeo u obzir da za istu cijenu imaš prvo dvojezgreni koji ti je potpuno dovoljan, a za godinu dana imaš potpuno novi procesor. Za 6 mjeseci npr. izađu 8-jezgreni (figurativno govoreći) i drastično sruše cijene quadovima i za godinu dana kupiš proc, vjerojatno neki quad, koji je nov i još jači. Poanta ovoga nije nagađanje, nego budućnost o kojoj još pjma nemamo. Tako cijelo vrijeme imaš točno ono što ti treba, a na kraju tog perioda imaš i nov i jači proc nego što bi to bilo da cijelo vrijeme imaš Q6600. Dugoročno gledano puno bolja solucija jer ti proc zapravo nikada ne zastari, uvijek ga prodaš taman dok još nešto za njega možeš dobit i kupuješ novi u sličnom cjenovnom razredu. Održivi razvoj

ja to pokusavam objasnit vec neko vrijeme ali nemogu i ne mogu.... btw glavni razlog je zasto sam kupio quad kodiranje a isto tako mogucnost kasnijeg izvlacenja novaca van iz istog procesora uvijek imam novo i uvijek dodajem oko 400 do 600kn za novi proc i to je to... sada da kupujem q9xxx serije nema mi smisla jer napredak nevidim bas neki tako da ni ne razmisljam o njima tek o 6 ili 8 jezgri do tada mir..... jer ovo sa mhz par vise manje toliko dobijem i clockom za nista kuna... a neki extreme clock me ne zanima!!
jurbAs je offline   Reply With Quote