Tema: Revolut
View Single Post
Staro 18.07.2019., 08:32   #117
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Deru po strancima kao i Euronet mreža po APP principu dok EU ne uskoči i napravi reda. Za sada manji problem jer korisnika moraju upozoriti prije naplate naknade, a gdje imaš bankomat jedne banke najčešće imaš i bankomat neke druge banke, odnosno alternativu koja možda ne naplaćuje taj access fee.
Taj princip naplate fiksne naknade "strancima" (bili iz EU ili izvan) zvuči upravo kao nešto što bi moglo zasmetati EU.
Da, evo bas sam u Skotskoj. I pise na nekim bankomatima "Free cash withdrawal". Sto znaci da ne naplacuju tu proviziju. Neki je naplacuju funtu (8.5kn) ili dvije (17kn).

S obzirom da ovdje ima gomila turista (i ja se sokirao), a u 8. ce ih bit lrepun grad (kazu da se podupla stanovnistvo grada), mogu samo rec bravo za banke koje se nisu odlucile na taj dodatan dio prihoda.

A za PBZ samo da mi je drago sto nissm vise tamo. Prije 10g si bili najbolja banka, po mom misljenju, ali sad su medju gorima (ne samo zbog naknade).

I btw Revolut je stvarno super za ovakve situacije. Prebacim s kunskog racuna na Revolut u roku odmah i dignem funte uz povoljniji tecaj. Ne moram vise po RH trazit mjenjacnice prije puta.
Elven je offline   Reply With Quote