View Single Post
Staro 18.04.2022., 06:21   #13019
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,572
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
@Nome & Mid


@skalar
Bilo bi dobro da pišeš malo jasnije

FW za Fritz je origigi od AVM - a, nisu im dozvolili da sami prčkaju u Zg nego su u FW ubačene ISP specific postavke.

Šta se WiFi - ja tiče radijus pokrivanja jest manji a sve zbog aktualne konstrukcije sa internim lata antenama.
Ima negdje na forumu opisivano kako odraditi DIY modifikaciju sa vanjskim antenama,
druga je sad stvar šta je relativno skup sport a i dali smiješ / ne smiješ to raditi jer je uređaj njihov.
Unatoč manjem radijusu po iskustvima WiFi radi bolje / stabilnije.

Za detekciju šta je spojeno na koji Lan port nemam povratnu informaciju, vjerojatno je kod Fritz - a drugačije složeno.
Na Ubee EVW32 znam da na istom portu radi i Internet i TV Box.

Novi CAM modul je "pametni" i poznato je da sa nekim TV - ovima ima problema,
ne neka marka generalno nego kako koja serija "pameti".
I na žalost, sa nekim Philips i LG ima najviše muke.

Za kraj, na Philips TV - u probaj:
- odradi factory reset TV - a
- odaberi zemlju emitiranja Njemačka
- samo Cable (DVB-C), ostali operateri
- pusti ga da pretraži sve kanale, užasno sporo to odrađuje
- nešto sitno brže (na žalost ne puno brže) će odraditi ako odabereš "network search" i uneseš mu frekvenciju 770 Mhz

Više puta smo pisali, interesantno sa Samsung TV - ima najmanje (gotovo da nema) problema.

@Bertone
Dovoljno je da TV ima bolji / osjetljiviji tuner i problem "riješen".

That's all
prvo što se firmwarea tiče zaključan je na isti način kao i t-comov ne možeš updatat sam firmware,
radi avm ali po željama operatera nadam se da će a1 u tom smislu biti ažurniji,
wifi ima slabiji domet vjerojatno radi 2 antene, nasuprot 4 na 7590,
cam moduli imaju na dosta tv problema po riječima i tehničara i službe za korisnike što zaborave napomenuti prilikom sklapanja ugovora,
od kad su me priključili svaki dan imam neki problem, danas je pukla veze ujutro pa mi ga je daljinski.
vratio na tvorničke postavke pa se cijeli dan nije moga router spojiti-"njihovo rešenje" serviser u utorak ruter je sigurno vrisnuo, da bi se oko 17 sati nakon 10 faktoryreseta bezbroj restarta sam priključio i za sad drži, bit će da je ipak nešto bilo na liniji ili centrali.

po meni glavni problem za nas korisnike je njihov sustav, za bilo što moraš čekat danima da neka druga služba odobri,
mesh ne mogu dodat na uslugu nego prvo poništiti ugovor pa onda 9kn odmah pa 20kn mjesečno 2godine,
cijena ispada ista koji u dučanu u slobodnoj prodaji s time da nemaju fritz-ov mesh,
u utorak ću dobiti valjda termin za zamjenu cama za reciver 10 dana nako što je bilo jasno da cam ne može ići,
jer eto o tome odlučuje neka druga služba i zanimljivo reciver ne može donjet serviser koji dolazi zbog routera nego drugi jer eto ne spadaju u iste službe,
dali trebaju 2 routera za 2 recivera ili je dosta ovaj koji imam me može mi nitko reći,
pa prijevremeno priključenje i njihova nebriga oko toga,
nemam baš ljepih riječi za a1
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 18.04.2022. u 10:23.
skalar je offline   Reply With Quote