View Single Post
Staro 10.10.2021., 09:20   #5066
Haywire77
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Osijek
Postovi: 75
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
To nije bitno, bitno da je on usporedio mobitel i namjestio fotoaparat u svim položajima u kojima ispada manji od mobitela, osim onog koji mu ne odgovara, a to je debljina jednog i drugog (tijelo+objektiv), pri tom naravno potpuno zanemarivši i težinu, a uz sve to da i ne pričamo o tome kako se opet, po ko zna koji put, uspoređuju fotoaparati sa mobitelima šta nema nikakvog smisla (kako si i rekao)...

Ma kako god da okrenem taj fotic je toliko mali da cini smartphone smijesnim pored njega kada uzmem u obzir IQ kakav ima i da mu je senzor veci 60% od onoga u P40 PRO, odnosno 80% u odnosu na moj Mate 20 PRO.
Inace isti taj senzor u Lumixu koriste (ili su koristili obzirom da je vec stariji model) i profi fotografi u Olympusu OM-D E-M10 II.

Ne, to nije 5. 10 ili 20% vec 80%...na zalost po smartphone toliko je i IQ bolji.
Smartphone je kako je netko gore spomenuo odlican za svakodnevicu, drustvene mreze i sl, ali gledanje fotki na svakom vecem ekranu bude bas bolna spoznaja njihove inferiornosti.

Prije nekih mjesec dana sam slagao fotke po folderima i dosao do moje 2015 kada sam intenzivno koristio ovaj mali Lumix GM1 gore sa slike i sokirao se kakav IQ ima...pa to mobiteli nece nikada dostici.
Ovo ljeto sam koristio Mi10 PRO i P40 PRO i to je OK ako si nezahtjevan korisnik, ali ako volis fotku i imas afinitete prema istoj jednostavno mi vrijedja inteligenciju da samog sebe idem uvjeravati kako P40 PRO radi podjednako dobre fotke kao i Lumix...ne, ne radi i nece nikada raditi.
Taman i da uguraju 1 inch unutra, opet je fizicki to manji senzor 2X od ovoga u malom Lumixu.

Osim tog Lumixa imate npr Ricoh GR koji je isto minijaturan a unutra je ogromni APS-C senzor.

Evo i slike iz kuta na koji se ti ocito referiras...da, nesto je deblji Lumix, ali opet dovoljno lagan, tanak i mali da stane u musku torbicu koju nosi 90% muskaraca.

Haywire77 je offline   Reply With Quote