View Single Post
Staro 23.10.2010., 11:24   #54
Amepshi
Premium
Moj komp
 
Amepshi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 738
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
Išo bi jedan citat iz Futurame: "You're not looking at the big picture!" a to ide za sve nas
Ajmo se vratiti daleko u prošlost - sjetite se VOODOO 1 kartice. I na cemu se temeljio njezin uspjeh? Sigurno ne na 4MB video memorije koji su bili dostatni za 640x480. Jesu li to bile 16-bitne boje?

Ne, nista od toga - kljuc je bio u softveru! Ne u raznim 3Dmarkovima i inim glupostima, vec u kvalitetnim igrama. 3Dfx je tada bio u direktnom kontaktu sa Carmackom koji im je pomogao da u ono malo silikona stave sve sto je bilo nuzno. Budimo iskreni, bilinearno filtriranje je bio jeftin trik razmuljavanja tekstura, AA je bio u povojima, no prodaja je isla ko sumanuta!

Sto im se dogodilo kada su se "odvojili" od softera? Poceli su razmisljati kako da zgrnu lovu, kupili su STB (mislim da se tako tvornica zvala) i poceli su raditi svoje kartice te pokusali posve iskljuciti partnere. Sto se na kraju dogodilo? Propali i kupila ih nvidija.

Nvidija polako ide k tome. Poceli su prodavati svoje kartice. Navodno samo u Best Buyu, ali svejedno - ako im lova jako bude mirisala... nije ni EVGA nedodirljiv :-(

Od toliko najavljivanog i reklamiranog physx-a, stajaznam svaka cast implementaciji u Mafia II, ali gdje je jos jedno BAREM PET kvalitetnih naslova? I jos barem toliko u najavi?

Eto, mozda vecina vas kupuje hardver samo da na njemu vrti benchmarkove, ali meni to nije ni najmanje zabavno. Eventualno pogledam na youtubeu o cemu ekipa toliko brije...
Amepshi je offline   Reply With Quote