Tema: Dronovi
View Single Post
Staro 14.05.2019., 14:19   #11
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Gore sam ti u post dodao sve što sam dobio od CCAA, pa baci pogled.

U cijeloj EU su više manje slični zakoni, jedina razlika je što se provode
Objasni ti nijemcu da ti nisi znao da ne smiješ dić drona...

EDIT: updateao sam tablicu, u međuvremenu su uveli nove kategorije. Mavic 2 Zoom ti ide u B2, dok Mavic Pro, Mavic Air i Spark idu u B1.
E super, hvala na ovome

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
U Zadru sam najviše slučaja i vidio gdje su turisti dizali Phantome i Mavice iznad orgulja i pozdrava suncu. Okupio se narod, gleda dron, svi zadivljeni. Nakon 2 minute leta na visini, evo 3 galeba već kruže oko drona i samo se približavaju... Počela panika, sletio je čovjek brže bolje, spremio sve u kofer i zbrisao dalje

Ako već hoćeš probati letjeti i snimati, radije si uzmi Sparka...manji trošak je (i može poletjeti s ruke i sletjeti na nju)
Stvar je u tome što mislim da me neće tako lako pustiti ovo (živi bili pa vidili ) pa mi je žao potrošiti pare na neki model koji ću prerasti pa ću ga morati prodati i opet kupovati novi dron.


Citiraj:
Autor VandaL.pr! Pregled postova
Nemam, letio sam svugdje i letim gdje god mi bude zanimljivo, i po danu i po noći. Galebi bi mogli biti problem ali ja nisam imao problema s njima još.

Doduše ne letim koliko bi htio jer nemam vremena ili ga nemam sobom a i imam drugih dronova koji su mi zanimljiviji


Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Zakoni su katastrofalni kod nas, iako, ne znam nikoga da je popio kaznu za neko hobby letenje, svako malo vidim neke dron snimke.

U Švicarskoj je to super pa sam oko Matterhorna letio bez problema
Imaš aplikaciju koju skineš i vidiš no fly zone i na miru si....

Sa galebovima nisam imao problema no s orlovima jesam....u Švici me napali pa sam brzo izmanevrirao i prizamljio dron.
Također jastrebovi i ostale ptice me nisu dirale....
Zaboravih, imam Mavic Air
Imam feeling da su kod nas, barem za sad, ti zakoni tu čisto tako da ih imamo.
Na provođenje će se vjerojatno još pričekati.
(Trenutno bi ih vjerojatno provodili samo nekim jačim situacijama, tipa da neka budala leti oko/po aerodromu, ili napastuje ljude po naseljima i sl.)
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote