View Single Post
Staro 04.04.2008., 15:49   #19
Opaki
Banned
Moj komp
 
Opaki's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 206
Citiraj:
Autor feedmatekill Pregled postova
stvar je vrlo jednostavna......za low-budget ili neku mid-range konfu amd je jednostavno ipslativiji....ako nekome treba neka besna mašina ici ce na intela....e8xxx jednostavno jos uvijek nema rivala u amd-ovoj ponudi kao što i aktualni phenomi nemaju sto traziti protiv q6xxx procesora (tu dolazi na red pitanje isplativosti, ali to je drugi par rukava, ne bih ulazio u to...).....a sto se tice maticnih, stvar je slicna, amdove ploce su mahom jeftiije s obzirom na ono sto nude.....za 450-500kn se moze dobiti sasvim pristojna ploca za am2 platformu dok se za neku (ekvivalentno dobru) plocu za intelov socket mora izdvojiti ipak nesto vise.....

cheers
Gigabyte P31 košta 420 kn!! Dovoljno jeftino? p35-ds3l 530 kn. hm..........

Obje imaju sve što će prosječnom useru ikad trebati. Idemo izmišljat nedostatake - nema Raid, NEMAJU SLI ili crossfire itd... hm....... pa to bi stvarno za ploče u rangu 400-500 kn bilo previše. Prije si takve kvalitetne ploče s takvim overclockerskim sposobnostima mogo samo sanjati za tu lovu plus kompatibilne su s procovima koji tek trebaju izać još ove godine. A ako vas sve to ne zanima ima za 200-300 kn ploča s starijim chipsetima. Ja ne vidim danas ni jednog ozbiljnijeg razloga za odabir AMD platforme. Ni low ni mid a pogotove ne high range, a to ne govorim jer čvrsto podupirem intel i njihovu mafiju nego mislim da su u svakom slučaju bolji izbor.

Zadnje izmijenjeno od: Opaki. 04.04.2008. u 16:01.
Opaki je offline   Reply With Quote