View Single Post
Staro 12.04.2011., 19:56   #37
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Ako su te odmalena "učili" na Windoze, sve ono ma OSX-u što bi trebalo bit intuitivno i jednostavno, postaje komplicirano, glupo i pomalo iritantno. Što zapravno ne mora biti. Vjerojatno vrijedi obrat. Isto kao i 1v@n, vjerojatno bi ga mogao koristiti na nekom sekundarnom notebooku, netbooku ali zašto kada postoje Linux OS distre.
To je sve stvar navike, osobno OSX na laptopu mi ima smisla jer jednostavno ima programe koje Windows ima. Točnije ne moram tražit alternative, Linux je skroz druga stvar.
Citiraj:
Kad se zagrebe malo ispod površine, OSX postaje dosta ograničen. Ne dao bog da slučajno pobrišeš neki predinstalirani softver tipa Photo Booth, imat ćeš cijelovečernju zajebanciju izvlačenja istog sa Recovery CD-a nekim 3rd party programima.
Opet pojam ogrraničenosti je relativan. A za Photo Booth nisan proba, ali sumnjam da ima takvih pojava
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Nedavno sam imao problema s NTFS particijama (koristim Paragon NTFS za čitanje/pisanje po NTFS) i brisanja fajlova s istih preko OSX. Iako sam ih obrisao, ostali su na neku foru u onim skrivenim .Trash folderima koje nikako nisam mogao maknuti, pa mi je tako i Trash ikona bila puna, a da zapravo ništa u njoj nije bilo. Od hrpe solucija, na OSX to nikako nisam mogao riješiti. Boot u Windowse i brisanje Unlockerom i stvar riješena. Smiješno
To nikako nemožeš pripisat OSXu, nego M$ jer oni imaju NTFS kao standard zatvoren, i razne kombinacije za NTFS support nisu uvik najbolje kako na Linuxima tako ni na OSXu.



I da neko je napisa da OSX ne povećava prozor max. E pa ta mi stvar apsolutno fali na Windowsima. Nema mi veće gluposti nego primjer na fHD monitoru povećaju šugavi explorer na max i sve d'n'd funkcije i bilo kakva manipulacija pada u vodu. Kod OSX baš lipo imaš osnovnu širinu koja se u tren pritvori na onoliko koliko zahtjeva količina fileova.
Baja 001 je offline   Reply With Quote