View Single Post
Staro 26.11.2004., 13:46   #158
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Vidim da je vrijeme da vam otkrijem dva detalja vezana uz grid klijente. Usput, od onih 18 klijenata koji se javljaju uz mene je samo 5 aktivnih.

Ako niste skuzili, bodovi se vezu uz kolicinu procesorskog vremena, a ne uz brzinu kojom se obradjuju podaci.

Sto se tice vise grid klijenata na jednoj masini, i to je izvedivo. Uostalom, na mom P4-HT stroju doma se konstantno vrte dva klijenta.
Stvar je sljedeca: u XPu upaliti "Fast User Switching", napraviti dva korisnicka imena. Na jednom (prvom) intalirati normalno grid klijenta, ugasiti ga, te se prebaciti na drugog korisnika. Na drugom korisniku instalirati drugog grid klijenta, ali pripaziti na dvije stvari. Prvo, instalirati ga u neki drugi direktorij (npr. "United Devices 2"), te sam shortcut (Start=>Programs=>Startup=>UD) staviti da se pokrece u "compatibility modu" (osobno ga stavim u NT 4.0). Nakon toga je najbolje restartat stroj i jedino pri cemu se mora obratiti paznja je da se prvo ulogira korisnik koji ima grid klijenta koji NIJE u kompatibiliti modu, a nakon sto se sve digne napraviti switch user i ulogirati se i u drugog usera.
I to je to. Doma su mi na taj nacin dignuta dva klijenta cijeli dan, a navecer pokrenem i pokoju igru uz oba klijenta aktivna. U pocetku sam postavljao da je svaki grid klijent na zasebnom "procesoru", ali sam uvidio da to nema nikakvog utjecaja.
Taj detalj sam nasao na forumu od korisnika grida.

Preporucam svima koji imaju dvoprocesorske zvijeri i WinXP da svakako to pocnu i koristiti.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote