View Single Post
Staro 13.10.2017., 14:29   #378
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
baš to.koji generički kinez ima Zeiss,OIS,2k ekran bolji od iPhonea 7,mjesečna sigurnosna ažuriranja i obećanu nadogradnju na android P i sve za 500€?! malo sutra
Ajmo redom.
Zeiss optika? Marketing baš kao i Leica kod huaweia. Dakle samo su prava na ime kupili. Najbitniji je senzor od kamere, njegova veličina, otvor blende, veličina pixela te kakav je kamera softver (postprocessing itd.). Kao što smo vidjeli kod ovih novih modela Nokie daleko je to od najbolje kamere na tržištu kakvu je imala Lumia nekada.
OIS? Mi6 ga ima a imat će ga i novi Mi flagship.
2k ekran? Tko kaže da ga neće imati Mi7? Xiaomi dobro prati trendove u pogledu featuresa. Istina tu su malo kaskali u prošlosti pa bumo vidjeli. Iako ne vidim neki VELIKI benefit od toga pogotovo na ekranima do 5.5" i ako se ne koristi VR.
OS? A1 već postoji kao "čista" verzija androida modela 5X. Možda bude Mi7 sa android one verzijom. Svaki šaomi je nadograđen i novijim OSom nakon onog s kojim je isporučen. Na android one uređajima to bi trebalo biti možda i prije Nokie...
Kvaliteta izrade? Gledajuć ovako trenutne šaomije to je na visokoj razini....ne vidim da tu nešto kaskaju...
Dakle ostaje samo prednost nokie s domaćim servisom te samo ime koje su izgradili ali koje su i kompromitirali. Spasit ih može samo niža cijena na nekim tržištima ili da opet naprave boom sa kamerama a to neće.

Zadnje izmijenjeno od: Tvrdi. 13.10.2017. u 14:35.
Tvrdi je offline   Reply With Quote