View Single Post
Staro 09.08.2019., 08:37   #111
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,645
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Zamiljivo je kako uvijek postoji dio ekipe koja filozofira i koja mora biti kontra onoga sto je očito i onda jos to idu kao dokazivat nekim brojevima, postotcima i opećenito kenjom.


Da ne pričamo kako pokusavaju uvjerit kako je bolje plaćanje karticom koja radi 9/10 puta nego moje plaćanje Gpayom koje radi 10/10. Gpayom u kojem imam 4 (četiri) kartice, samo svajpam s kojom hocu platit, gpayom kojem umjeto tipakanja po onom zmazanom posu, samo naslonim palac na svoj telefon, imam potvrdu o svakom plaćanju itd.


Ok, shvaćamo, niste spremni za nove stvari, ali brate mili zasto nas ostale uvjeravat kako je to bolje/praktičnije? Ok, vama je, ali ne zato sto je to tako, nego jednostavno zato sto neki imaju blokadu za nove stvari. Koristite sta vama najbolje odgovara i pustite druge da koriste sto njima najbolje odgovara.
Čekaj malo, ti i par pajdaša koji plaćate mobitelom ste prvi postali defenzivni čim se netko usudio napisati nekakvo mišljenje suprotno od vašeg.

Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Zasto bi prislanjanje mobitela umjeto kartice bilo preseravanje? Uostalom sta koga boli ona stvar sta ja prislanjam na pos

Zasto ti j bolje gurati ruku u džep, vaditi novčanik, vaditi karticu, prislanjati na pos, utipkavati pin, vracati karticu u novcanik i novcanik u dzep

Umjesto

izvadim mob, otključam ga (finger print), prislonim na pos i vratim u džep?
20 kartica koje mi "obični ljudi" nosimo, 80% brže plaćanje i ostale brojeve je opet vas par spominjalo.

Nit ljudi nose 20 kreditnih kartica, nit je ovo vaše 80% brže.

Evo opet brojeva... 9/10 karticom i 10/10 puta gpayom...
Pa onda tipkanje po zmazanom POS-u...ozbiljno? Ne pereš ruke kad dođeš doma iz dućana ako nisi platio karticom na POS-u?

Problema ima i s jednim i s drugim, samo je stvar toga na čije si probleme spreman više zažmiriti.

Ovo boldano gore je upravo to što radiš, ali ti smeta kad ti se loptica vrati
Zašto ne bi bili spremni, zašto misliš da je to blokada? Velika mudrost, skinuti aplikaciju i linkati karticu u nju. Opet gledanje s visoka.

Je li zanimljiv način plaćanja? Da
Treba li mi? Trenutno ne
Želim li to probati? Ne uzbuđuje me dovoljno
Imam li mišljenje o tome? Imam

Ne mogu pričati za ostale, ali razlog zašto ja to neću koristiti je što imam jako jednostavan život. U jednom džepu držim novčanik, u drugom držim mobitel.
Ako mi fino kalibriran osjet težine oko jaja kaže da nešto fali s jedne ili druge strane, pokreće se proces panike. Navikao sam nositi novčanik jer ne idem iz kuće bez osobne, vozačke, debitne i kreditne kartice, navikao sam ga vaditi kad se pokrene proces novčane razmjene i svaka kartica ima svoje mjesto unutra. Valjda smijem reći zašto me takav način plaćanja ne privlači?

Kad se nešto u svijetu promijeni, pa ću na čelu imati barkod preko kojeg će na svakom mjestu u svijetu moći očitati sve moje informacije, to je dan kad ću prestati nositi novčanik sa sobom.

Možemo i dalje raspravljati oko toga što je bolje ili brže, ali je i dalje čisto subjektivna stvar.

Radije napravite nekakve konkretne upute o tome kako to aktivirati i početi koristiti ako već netko i želi probati, nego da mlatimo praznu slamu.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote