View Single Post
Staro 13.03.2017., 11:27   #186
captainvuki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Solin.
Postovi: 253
Nadogradnja PC konfiguracije odabir vodenog ladenja

Tribala bi mi pomoc sta kupit za sistem vodenog ladenja + isto tako mi triba pomoc koje ventilatore tocno kupit za kuciste i koje zamjenske ventilatore kupit za radijator od vodenog ladenja za graficke kartice(triba mi da su PWM i da imaju LED crveno svjetljenje).Isto tako pumpa mi triba da ima PWM mogucnost.Sve cu kupovat sa EK Webshop-a(radijator,pumpu,rezervar,crijeva,konektore,tekucina za ladenje),ventilatore mogu kupit bilo di zavisi di su dostupni.

Trenutna konfiguracija je sljedeca:

Procesor: Intel Core i7 5930K
Hladnjak za processor: XSPC RayStorm D5 Photon RX360 V3
Maticna ploca: Asrock Fatal1ty X99 Professional/3.1
Radna memorija: DDR4 G.Skill Ripjaws 4 16 GB 2400 Mhz
SSD(Windows 10 su instalirani):Samsung 850 Pro Series Basic 512GB
Tvrdi disk: WD Caviar Green 2.0TB
Graficka kartica: GIGABYTE GeForce GTX 980Ti GAMING G1
Napajanje:Super Flower Leadex Gold 1600W
Kuciste:Cooler Master HAF Stacker 935
Monitor:Asus PB287Q

Ono sta cu ostavit u nadogradenoj konfiguraciji je:Procesor,Maticna ploca,Radna memorija,Graficka kartica(nece bit spojena u SLI nego ce bit samostalna za Physix),Napajanje,SSD Samsung 850 Pro Series Basic 512GB,WD Caviar Green 2.0TB,monitor.

Nove komponente koje cu ugradit:Kuciste Thermaltake Core W100,SSD Samsung 960 Pro 1TB M.2 80mm PCIe x4 NVMe(na ovaj disk cu snimit Windows operativni sistem i disk ce bit instaliran u M.2 ulaz na maticnoj ploci),2x Nvidia GTX 1080 Ti(bice spojene u 2-way SLI sa EVGA Pro-SLI bridge HB),Swiftech H240-X2 Prestige AIO CPU Liquid Cooling Kit(za ladenje procesora),NZXT Grid+ V2(kontroler ventilatora),NZXT HUE +(kontroler osvjetljenja),Silverstone SST-ECU01(kartica sa dodatna 4 USB 3.0 ulaza),Silverstone SST-FP59(5.25" Usb hub i citac kartica),Asus front USB 3.1 UPD panel 5.25".

Kuciste,kontroler osvjetljenja NZXT,5.25" citac kartica i USB hub(Silverstone SST-FP59),Swiftech H240-X2 Prestige,kontroler ventilatora NZXT,Silverstone SST-ECU01 san vec kupija,kupicu ostale komponente za nadogradnju kad vidin koje ventilatore triban kupit i onda cu sve skupa narucit.Isto cekan da caseking izbaci King Mod verzije kartica sa vec ugradenin vodenin blokon od EKWB,jer ce mi bit laksa instalacija.Graficka kartica Nvidia GTX 980 Ti I 1080 Ti mozda nece bit iste sirine,pa I to triba vidit.Spojia bi i graficku koju vec iman Nvidia GTX 980 Ti na vodeno ladenje isto.Mislija san sastavljat sistem sa krutin crijevima,ali necu to odusta san radi lakse instalacije cu instalirat fleksibilna crijeva.Triba vidit ako je moguce ugradit rezervare od vodenog ladenja unutar kucista.Tija bi napravit instalaciju ukupnu tako da mi se vruci zrak ne zadrzava unutar kucista.Ovo san ja ovako ugrubo napisa sta mislin radit,tribaju mi ispravke I pomoc kako sta bolje napravit ladenje I ventilaciju ukupne konfiguracije.Za ventilatore mogu potrosit najvise 800 kn,a za vodeno ladenje za graficke kartice najvise 7000 kn(u to nisu ukljuceni vodeni blokovi,jer cu njih kupit sa grafickin karticama).

Zadnje izmijenjeno od: captainvuki. 13.03.2017. u 11:41.
captainvuki je offline   Reply With Quote