View Single Post
Staro 10.01.2018., 23:36   #1
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Pitanjer oko razlicite kvaliotete slike na 4k TV-u

Situacija je sljedeca...

Kada uzmem bilo koji film/seriju koja je u 4K rezoluciji (natiovno, bez upscalinga) i stavim si na vanjski HDD i njega direktno spojim na TV, slika je fantasticna, bez zamjerki....

Medutim akda isti taj film/seriju gledam preko PC-a i njega spojim HDMI (high speed) iz grafe prema TV-u..kvaliteta slike je totalno drugacija. Boje nisu vise toliko intenzivne, ostrina nije ta kakva bi trebala biti, i jos se pojavljuju neki cudni prijenosi u nijansama boja (vidi sliku dole sa Netflixom) pozadinska bijela je totlano u autu, a top vrijedi i za gledanje bilo kojeg sadrzaja i online, preko bilo kojeg preglednika. Doslovce mi nista nije jasno ovdje...ćemu ta promjena kvalitete sa istim file-om?

Inace mi je desktop i opcijama PC-a i Nvidie namjesten u 4K rezu sa 300%upscaling (recommended) kako bi mogao ista i vidjeti na ekranu sa kauca.

ONda sam isao prckati po Nvidia control panel-u i saznao jedno. Kada idem u opcije i izaberem RGB (vidi sliku) kao full dynamic range, tek onda dobijem istu kvalitetu kao i kada pustem direktno sa TV-a, ali sta se onda desis...automatski mi iskljuci HDR i nemogu ga uplaiti dok ne maknem RGB opciju i zamjenim sa ili 4:2:2 ili 4:4:4 ili sto god...

Dakle radi samo na RGB ali onda windows pa cak i TV mi se cini ugasi HDR...

Jer mi moze itko objasniti sta se tu desava ? izgubljen sam totalno...

Morao sam staviti sliku sa moba, jer se inace nebi vidjela razlika (govorim na ove ovalne krugove na biijelo pozadini)

https://imgur.com/a/sJw5N
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	hdmi.jpg‎
Views:	195
Size:	295.9 kB
ID:	19027   Click image for larger version

Name:	hdr.jpg‎
Views:	198
Size:	731.9 kB
ID:	19028  

Zadnje izmijenjeno od: thunder11. 10.01.2018. u 23:45.
thunder11 je offline   Reply With Quote