View Single Post
Staro 11.04.2014., 18:20   #6
Smoki_Gs
Premium
Moj komp
 
Smoki_Gs's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Gospić
Postovi: 447
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Dugo će još Tahiti vrtit sve na finim postavkama. A na kojoj voltaži ti radi u loadu na tih 1250mhz? Možda imaš prostora probit 1300 mhz, tko zna, ako imaš lufta u voltaži još
I pogotovo s ovim hlađenjem!

Ovako ti je već na 1250 mhz vjerojatno al pari sa 7970 ghz edition
Evo,ako mozes neke zakljucke izvuc iz ovoga Stavio sam ju na 1250 GPU/1600 RAM i odigrao 10 ak minuta Assasins Creeda BF,3 bitke na moru,znaci,puno topovske paljbe,efekata itd itd. Sto se tice napona i tako toga,to joj ne diram,jel nemam potrebe za sad. Temperatura Vrama su bile oko 60 MAX,nisam pogledao a odvrtio sam drugi test koji je promijenio tu stavku :/


I,evo jos jedan test,odmah nakon toga sa Assasins Creedom sam isao jos dalje sa clockom i odvrtio 3D Mark Firestrike test... Na slici se ne vidi samo temperature Vrama koje su 62 MAX. Evo rezultata:


Evo da ubacim jos jedan "test" odigrao sam sada Counter Strike :GO jednu borbu,temperatura 43 stupnja To na stock cooleru je bio sretni IDLE temp.

Uvjeren sam da moze jos dosta taj score ici gore,jel procesor moze jos dosta gore,a,po svemu sudeci ni grafa ne zaostaje. A i temperature graficke su malo jos opale od sinocnjeg testa,jel su mi sinoc usisne dvanajstice radile tek toliko da se vrte,sad sam ih poriktao na 900-1000 RPM gdje su obadvije besumne,i sada to sve lijepo radi. Moram jos istraziti limite ovih dvanajstica dokud su "besumne",i moram si kupiti novi cooler da mi vuce zrak van,zato sto ovaj vent koji je trenutno kad ga spojim na plocu nece ispod 1200 RPM,gdje se cuje i to mi smeta,zato radi na 5 V preko molexa. Ali sad sam na 95% onoga sto vec dugo vremena ganjam sto se tice hladenja/buke. Samo tu dvanajsticu zamjeniti i to je to. Sto se tice procesora,danas sam ga dobro iscistio sto sinoc nisam stigao,i sad je na 4.5 GHz u idle na ugodnih 30 stupnjeva

Zadnje izmijenjeno od: Smoki_Gs. 11.04.2014. u 19:18.
Smoki_Gs je offline   Reply With Quote