View Single Post
Staro 14.12.2019., 20:25   #8
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,072
kako koristiš gcam 1.x kad su aktualne v6 i v7?

tvornička kamera je užas. u običnom modu i po dnevnom svjetlu (iso 100), pojede sve detalje koji su u sjeni. s obzirom da je oko 75% mojih fotki nekakav pejzaž, onda mi je stvarno gadno dobiti kašu umjesto detalja. mob ima fantastičan senzor ali factory aplikacija od njega napravi sranje.

ako prebacim u 64MP mod, onda malo malo manje jede detalje ali je sharpening i dalje over 11.

kako god okrenem ovaj mob ima fantastičan senzor i apsolutno govno od cam aplikacije.
single-shot HDR je odličan, ali radi samo u tvorničkoj cam aplikaciji - koja ima gore navedeni problem. sve šta nije slika neba sa suncem - ispadne odvratno. doslovno jedina dobra fotka s factory aplikacijom je upalit HDR i slikat sunce. jer ispadne dobro. sve šta ima trunku sjene - u toj sjeni više nema ničega osim sive boje.

da, apdejtao se na miui11 ali i dalje android 9. navodno droid 10 stiže do kraja godine.
ako gcam ne proradi na droidu 10, ide fino flešanje na staru verziju.

navodno bi ubrzo trebao izać gcam 7.2, ali ljudi se i za verziju 7 žale da ne mogu importirati xml fajl, a bez toga kao da gcama ni nema.

edit
meni gcam služi samo da mi sejva jpeg fotku bez noise reductiona. znači, hoću da RAW fotku sa senzora baci u jpeg i to je to. i to je prije bilo moguće. JA ću si NR-at fotke ako i kako to želim u lightroomu. ne želim da mob to radi umjesto mene. stari gcam je koristio camera2api i kad sam ručno stavio sav NR na 0, onda se upravo tako i ponašao. sad štagod da stavim za NR, slike uvijek ispadnu identično. a HDR+ ne radi i ne mogu slikat s njim - neće okinut fotku.
jp_rv je offline   Reply With Quote