View Single Post
Staro 13.02.2009., 20:08   #30
Cele303
Banned
Moj komp
 
Cele303's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 337
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Cele, koliko je DFI ploča ukratko bolja od Asrokice ? Koliko vidim, naponi potrebni za određenu frekvu su tu negdje. Malo je DFI bolji...

Zapravo, najviše me zanima oko tih napona i frekve. Pa ako moš par riječi napisati.
Vuco, ukratko, Asrockica se ne može mjeriti s DFI samo iz jednog razloga a to je onaj koji me je najviše mučio - stabilni napon!

Na Asrocku sam za 3.8 išao sa 1.525 a sa DFI ide sa 1.425, pritom je na Asrocku napon oscilirao u sekundama između 1.525 i 1.575, ponekad i do 1.600 dok je na DFI napon totalno miran, 1.424 i ne mrda! To govorim gledajući cpu-z, napon ne mora biti točan ali je evidentno stabilniji napon u odnosu na Asrockicu!

Na Asrocku sam 4.0 vidio na vodi, na DFI ide eto i sa stock coolerom mada sam stavio sad na proc puno bolju pastu nego prije na Asrocku i temperature su mi vrlo zadovoljavajuće... Na Asrocku sam zbog visokih napona imao i visoke temperature, a što se svega ostalog tiče Asrock je na istom nivou kao i DFI, odličan bios, odlična oprema (bolja nego DFI) i cijena pogotovo, za 24/7 je sasvim dovoljan i Asrock ali pošto je 940 odličan procesor po meni je zaslužio da iskeširam skoro duplo više nego što košta Asrock...

Jedina prava mana DFI ploče je previše topli chipset, Asrock je to bolje riješio i 10° je bolji s temperaturom chipseta...


vorda22 i vuco, pogledajte ovaj link, jako će vas zanimat ako ga niste vidili...

Ista ploča, isti proc, samo hlađenje Thermalright Ultra 120 eXtreme Black Edition i maksimalno su naganjali 940 na 4.2! Toliko je jedva jedvice meni proc napravio validaciju na vodi na Asrocku pri 1.600 (napon je oscilirao skoro do 1.700)

http://www.xtremesystems.org/forums/...d.php?t=215633
Cele303 je offline   Reply With Quote