View Single Post
Staro 04.09.2018., 16:36   #428
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Ni ja nisam za bacanje novaca, ali mi ova tvoja teza baš i ne stoji, ti sad iz krajnosti u krajnost.

Ali sami si određujemo gdje ćemo i kako bacat lovu, neko će dat za felge na autu, neko za mob, a neko za grafiku, neko na putovanja....

Zašto misliš da kada netko kupi skup komad hardvera to služi isključivo hvalisanju, šta stvarno misliš da netko ne gušta u nečemu i da ga BK što drugi misle, i zašto misliš da nitko nema svojih novaca nego čim se kupi nešto skupo to su platili mamice i tatice?

Ne znam, imaš malo čudno razmišljanje.

Sorry na OT, nećem više majkemi

Krivo si me shvatio. Ja sam uvijek sam sebi sve kupovao od svojih novaca, nisam visio na lovici od mamice i tatice jer je nije niti bilo. No također sam kao što vidiš isto bio tech freak i nije mi bilo žao dati novaca za nešto novo i bolje, samo to novo i bolje kasnije shvatiš da je to samo PR, a ne stvarno novo i bolje. Kada sam nabavljao novu opremu bilo je to uglavnom radi posla, a ne radi igranja.


Pa gledajući predstavljanje za gajmere teško da većina onih koji su bili tamo budući da igraju po cijele dane je to svojim radom zaradila.


Ljudi koji rade tj. zarađuju novac od svojeg rada teško će baciti gomilu novaca na nešto samo zato što tamo neki PR od neke firme izjavi da je nešto super, a da za to nema niti jednog realnog parametra koji bi to i pokazao i dokazao. I onda još to daju u pretprodaji i to za skoro dvostruki iznos od standardnog koji se uobičajeno traži za neki novitet.


Neznam samo što bi to trebalo koštati toliko ako je količina rama ista kao i na prethodnom top modelu, a i sve ostalo je negdje tu, osim ovih novih điđa miđa, koje kada su bile điđe miđe na prošlom top modelu su polučile cijenu koja je bila pola današnje cijene. Znamo svi koliko košta ram i ostali elementi na ploči, a sam GPU pa da je i dvostruko veći nije dvostruka cijena.


To što su si oni zamislili određenu cijenu jer nemaju trenutnu konkurenciju na vidiku i što su si zamislili profit na tome koliki su si poželjeli je jedna stvar, a druga je stvar kako će tržište odreagirati na tako nešto.


Koliko sam pregledao po netu, dosta recenzenata koji nisu na platnom spisku pomenute firme je dosta skeptično i oprezno u pogledu hvalospjeva a većina se također osvrće na željenu cijenu spomenute firme i smatraju da je to za gejmerski segment tržišta debelo previše.


Profesionalci koji zarađuju novac ionako ostaju na QUADRO modelima.


I za kraj skupa felga je skupa felga danas a i sutra, a bila je i juče, a skupi komad hardwera danas je skupi komad hardwera i sutra iako će sutra to koštati nekoliko puta manje i nikome to više neće biti zanimljivo niti bi za to dao neki novac. Hardware je potrošna roba sa izrazitim naglim gubitkom svoje vrijednosti. I svi trgovci to jako dobro znaju i nitko ne drži takve stvari na zalihi u nekim većim količinama, što najbolje govori o kakvoj se tu robi radi i koliko je kvarljiva što se tiče njezine vrijednosti.
sakomako je offline   Reply With Quote