View Single Post
Staro 15.05.2007., 09:39   #62
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Paske i Catkiller su sve odlicno rekli.

Catkiller oko besmislenog prepucavanja. Ko je kupio, kupio je. Ko nije imao novaca za GTX (poput mene) cekao je, i na zalost jos ce cekati. Kao sto nisam imao novaca za novu BMW seriju 3 prije par godina, a nemam ni danas, kupit cu rabljenu seriju 3 koja je prije par godina bila novi auto koji sam si htio. Oni koji danas kupe novu seriju 3 ce izgubit puno novaca u odnosu na mene, a dobitak u svakodnevnoj, pa cak i duljoj voznji nije velik. Ali budimo iskreni, zar si ne bih i ja kupio novu trojku da imam novaca? Bih, nemam novaca, mogu se sad tjesit da kupovinom 2-3 godine starog auta stedim puno novaca, ali znam da ako cu ikad love za novi (pri tome ne mislim ono standardno hrvatsko razmisljanje, dat cu zadnju kunu i bubreg da ga kupim) kupit cu ga.

A Paske je lijepo sumirao i objasnio, da tko jos nije kupio karticu, i ne zuri mu se, bolje priceka jos malo da se situacija kristalizira.

DX10 je (jos uvijek) jedan veliki marketinski trik. Ja sam opcenito veliki protivnik ovog napuhanog balona zvanog "neka korisnik kupi novi hardver da ja ne bih morao zaposljavati kvalitetne programere i graficare".

Pogledam sam Halo 3 beta filmic i sve sto mogu reci je : Jadno iskoristen hardver.
Vecinu onoga sto prezentira Halo 3 se u proslosti lako prikazalo sa kvalitetnim teksturama, a ne 3D modelima koji gutaju tonu resursa. Pogledajte Blizzardove igre, uvijek su lijepo izgledale, a trebale su minimalan hardver za rad.
U fast paced igri meni ne treba hrpa nabacanih 3D objekata. Prednost 3D objekata, pred teksturama, ne smije biti ljepsi izgled kad dodjes blizu nego bi ti 3D objekti trebali biti iskoristeni u svrhu gameplaya, za takticke i ine kombinacije u kojima je bitno jel ona kutija samo tekstura ili pravi objekt.

Pogledajte samo filmsku industriju. Kakvu tehnologiju je na raspolaganju imao Hitchkok a kakvu tehonologiju imaju danas. I jos uvijek ne mogu napraviti film koji ce imat atmosferu jednog Psiha. Svaki iole dobar redatelj i game designer znaju da su specijalni efekti aka grafika u igri, samo alat, a ne svrha filma/igre. Problem je naravno u producentima. A producente je jako lagano odgojit. Sve sto treba je da filmove/igre kojima su specijalni efekti i nova "nikad vidjena" grafika svrha za sebe, prestanu biti isplativi projekti.

Dokle god ce takva "trash" roba (u jednom dijametralno suprotnom znacenju od originalnog "trash"-a) donositi odlican profit, dotle cemo morati trpiti ovakve situacije na trzistu grafickih kartica.

Dakle, pomirimo se s time, mi koji si ne mozemo priustit karticu od 5k kuna (pri tome ne mislim da nemamo 5k kuna, nego da bi nam budzet to previse osjetio) cemo cekati, tko si moze priustit neka si kupi i uziva
Elven je offline   Reply With Quote