View Single Post
Staro 04.05.2015., 21:21   #137
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Osim ako ne kupis Intel. Salim se...

Ne brini se, dovoljan ti je Oraklo da ti pojede sve jezgre i cache koji mu mozes dati, tako da taj dio i nije neki argument.

Nemoj se ljutiti, ali gledas svoj mali mikro-overklouk svijet.

Jedan od mojih klijenata, USASK, prosli tjedan je prednarucio Knights Landing. Vjeruj mi, svih 200 i kusur threadova cu jako dobro iskoristiti. Isto tako, na globalnoj razini, mnogima je stalo i do broja BTU-ova i potrosenih kWh jer racunaj matematiku sa 1.000 procesora. Dakle, pazi se itekako.

Nazalost, kao sto je netko lijepo konstatirao u nekom od threadova u zadnjih par dana, AMD-ove financije su kao i Agrokorove. Problemi su zaista sustinski i to je vrlo zalosno po sve nas. Nisam preponosan da imam AMD ako cu dobiti ono sto zelim za manje novaca, ali to nije tako, nazalost.

Na kraju krajeva, AMD/ATI kombinacija se pokazala zaista pogubnom jer te glupave drvosjece jos od '85. ne znaju napisati posteni komad softvera za svoj hardver, a nisu nista bolji od kad su akvizirani od AMD-a. To ti moze potvrditi stanoviti recenzent (koji ce se ovdje mozda javiti, a mozda i nece) koji je imao u rukama danas najmoderniju ATI FireGL/FirePro (ili kako li se vec taj kurac zove) te nije mogao pokrenuti oclHashcat zbog - :komfete, fanfare, kraljevski ulazak na binu: d r i v e r a. Da parafraziram poznati grafit iz mnogih urbanih sredina na Balkanu sredinom 90.-ih, "Boze, uzeo si krivog proizvodjaca grafickih".
Bubba,
vec su napravljeni izracuni razlike u potrosnji izmedju dva komprativna Amd-intel proca I razlika je minorna.
Cim nadjem poslacu ti.
Jasno da ce se na uzorku od 1000 procova ta razlika povecati.
Meni ne smeta jer je razlika minorna,a nakon tweakanja p-states je,vjerujem,nepostojeca.

Prime95 opterecuje jezgre 30% vise nego bilo koji RL app. Opterecenje s Prime95 je komparativno internim Intel,AMD testnim aplikacijama.

Ja nisam nikud spomenuo da je AMD bolji od Intela,ali je best bang for buck za vecinu usera i daleko je od sranja kakvim ga poneke forumske neznalice smatraju.
O grijanju ne treba trositi rijeci jer te izjave dodatno potvrdjuju neznanje ili neupucenost ponekih.

Ja nemam apsolutno nista protiv intelovih procova.
Ne kupujem ih(kupujem zbilja hrpe procova), ali to nema veze s kvalitetom Intela koja je u nekim slucajevima neupitna.

I da,oc mi je samo hobby.
Hawker je offline   Reply With Quote