View Single Post
Staro 04.05.2015., 19:48   #126
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
A da se crveni tabor nije toliko uzyebao ne bi uopće bilo takve kontre od plavuša...

Prva stvar - OK, recenzija je mogla biti malo bolje napravljena ali opet, sigurno je u pitanju vremensko ograničenje koje je recenzent imao sa čipom i nije imao toliko vremena koliko mi imamo za fine tjuning. Svaki iole pametan čovjek bi zaključio to i mislim da ne treba 100% temeljiti mišljenje na jednoj recenziji, vrijedi i za Intel-ovce i AMD-ovce (pun intended).

Druga stvar - AMD se više grije i više troši u odnosu na Intel i to je nepobitna činjenica. Ipak, velika većina ljudi ne clocka proceve (ili ih clocka dosta slabo, bez dizanja voltaže) i kad se to uzme u obzir onda FX8xxx serije nije uopće toliko gladna i vruća koliko se može zaključiti iz recenzija i pretjerivanja ljudi. Svoj 8320 sam stavio na 4GHz sa svim popaljenim power save opcijama i ne grije se, troši isto ili čak manje jer radi na malo nižoj voltaži i po meni se ta ogromna Intelova prednost brzo topi (opet pun inteded).
Dakle - AMD se više grije i više troši ali za 95% korisnika to nije najbitnija stvar na svijetu.

Treća stvar - za tih 95% korisnika koji neće OC-ati dobra je bilo kakva AM3+ ploča tako da ove nebuloze koje Hawker and Co. kenjaju vrijede za ekipu koja se broji u promilima, ne postocima. 4,5GHz+, vodena hlađenja, bušenje kućišta za socket ventove i za VRM-ove - dajte molim vas tko normalan to radi? Takva vokalna manjina samo zasere neki forum i odmah su vlasnici AMD-a fanboyevi koji ne vide ispred nosa... I sve to zahvaljujući biserima Jadrana koji se mrze ponavljati ali copy pejstaju jedan svoj post milijun puta.

Da, Hawker, tebe ovdje prozivam jer upravo si ti taj koji povede sve ove Intelovce na replike i onda se žališ jer reagiraju na tvoje pisanje. Čovjek bi se zamislio gdje je onda tu problem... Mislim, lijepo je kaj imaš dobar proc i višak vremena i volje da se zafrkavaš sa tim ali shvati da tvoja definicija golden chipa, OC-anja, temperatura i potreba je potpuno drugačija od drugih.

Međutim - isto vrijedi i za plavu stranu. Da, super, svima je jasno da Intel je dobar ali to ne znači da je AMD odmah zbog toga sranje. Da ovaj FX8300 košta ko 4670k onda bi bio fail ali za soma kuna se ne može kupiti niti i5 4460 kojem ovaj proc konkurira. Kupi se cooler za 90kn, matična za ~500kn i opet se dobe lijepe performanse za dosta jeftiniju cijenu.

Četvrta stvar - meni je AMD dobar jer sam kupio 8320 za 999kn i za mene tu nema boljeg omjera cijene i performansi. Ugasio sam Turbo, digao baznu frekvenciju na 4GHz te smanjio voltažu i stoga imam tih i hladan CPU (usporedivši sa ostalom AMD ergelom). Znam mu mane, znam mu prednosti i za ono što ga ja koristim je super, dovoljno snažan za single threaded gluposti koje radim dok u multi threaded stvarima rastura, pogotovo ako uzmem cijenu u obzir i činjenicu da sam prije toga bio na 775 platformi.
Ako meni moj proc zadovoljava potrebe i ako sam ja zadovoljan s njim - onda ću to podijeliti sa drugima ali neću zato srati po dotičnima jer nemaju isti proc ili potrebe ko ja. Mislim, žalosno da neki ljudi ovdje to ne shvaćaju.

TL;DR - obje strane bi trebale malo mućnuti glavom i prestati kenjati jedni po drugima. OK je podijeliti mišljenje i iskustva ali stalno tupiti jedno te isto i srati po drugima jer nemaju isti proc ko vi - c'mon.



P.S. vidi me, AMDovac ali ne serem po Intelu. Ima i nas
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote