View Single Post
Staro 18.01.2010., 14:18   #56
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Najbolje da onda drzis sve na 5.25" disketama. I to 360kB, ko Visaž.
Tako je Bu...

5.25" za sve najvrednije OS-ove :



Sve arhive na I'ljadu i trista, iskljucivo 2DD disketara.

Citiraj:
Autor syss Pregled postova
možeš zakomplicirati, a možeš i nabaviti 2.5" esata ladicu i stisnut svaki put backup gumb ili je držati stalno spojenu i automatizirati proces
Sysse, sad si me debelo razocarao. Kad bi znao kako zlokoban savjet dajes PCE citacu namjerniku; mogao bi te takav sacekati jednog dana i "stisnuti" šamarelicu kao zahvalu

ccc

eSATA u sluzbi sigurnog backupa su dva nespojiva pojma. Mnogi imaju spojenu eSAT-u preko koje cuclaju nekog spajder'mana, napadace iz vasione ili "stisnu" fajle za baciti za potebe vanjske nosidbe. To moze proci, ali nikako ne treba davati iluziju sigurnosti za iole sto drugo.

Uzeti topli napitak, otvoriti google pa posvetiti nekoliko dana uz sve moguce dubijoze opisa i okruzenja vezano sa eSATu i korupciju podataka! Posebno uz Mac teritorij koji bi zbog kompaktnosti hardveraja trebao biti olaksan chipset chušpajza na PC-u, ali u ovom slucaju nije!

Do danasnjeg dana u potpuno nejasnoj prici sa chipsetima nije jasno zbog cega ispravljanja gresaka biva potpuno izuzeto od onoga sto bi trebalo raditi standardom kod eSATE. Nemam volje uopce prepricavati sve price koje sam direktno od ljudi dobio na temu koruptiranja podataka a nedavno sam i sam dozivio takvu epizodu.

Prosle godine sam na Frankfurtskom sajmu desetak minuta slusao objasnjenje u kojem su mi rekli zasto Yamaha nije zeljela eSatu baciti u Motif program instrumenata. Uz njihov mLAN razmatrali su i dodatno uvodjenje neceg brzeg od USB-a, za potrebe veceg komoditeta kod prebacivanja fajli. Pobacali su hrpu malih batch fajleka po masinamai šamarali su velike fajle danima dok ne ustanove prvo koruptiranje. Negdje su cekali nekoliko dana, negdje se pojavilo isti dan. Uglavnom, od pocetka spomenutu aluziju na eSATA sigurnost, brzo su i sami ustanovili.

Ovakih testiranja je bilo i po sirokom nam netu od gomile malih korisnika sa slicnim rezultatima. Prvi je bila prica da su za tu pricu krive stare VIA i Intel ploce i da se to vise ne moze desavati. Nazalost, sve po starom i dalje. Prokletstvo se spominje u trajnoj potrebi eutanaziranja vruceg-swapiranja kao jednog od mogucih krivaca. Postoje koliko znam modovi da chiponja na kotroleru nakon toga radi kako treba. Ali crnih prica je jednostavno previse da bi toga bilo vrijedno! AHCI-ranje kao "potpun i siguran" nacin za hot-swap simfoniju mira, kod eSATka je samo lazni mir.

Mnoga storage respektabilna imena sa dekadama postojanja u poslu ga lagano primiruju i stavljau cisto kao jedno od mogucih komunikacija. Ali nigdje sa preporukom za backup! Shvacam da se mnogi na forumu voze na eSATku i da mozda do sada nisu imali nikakvih problema. Radite kako zelite, samo ne kukajte nakon eSATA backupiranja kad pogodite jackpotBackup dan!

Citiraj:
Autor Ubleha Pregled postova
Dobar dvd koji je pravilno lagerovan (a ne dat djeci da se igraju pa poslije za cudo neradi) ima duzi zivotni vijek od hard diska, kao sto medo rece disk je podlozan zajebu a pogotovo ovi novi sve gori od goreg.
Lagerovanje nazalost nece biti vremenska masina koja ce vratiti podatke ako je podloga medija "naceta" losom serijom nazivno kvalitenog ili skupljeg medija. Nisam ni ja nista do danas izgubio. Ali ipak 1:1, kucno otisnutom mediju ipak manje vjerujem od HDD-a koji ce 15 godina poslusno cekati da ga se ponovo upali ili podupla na neki veci HDD. Na kraju dilemu smanjim na pola tako da vazne stvari zavrse na barem 3 razlicita medija pohrane. Tako se najmanje brinem.
Visage je offline   Reply With Quote