View Single Post
Staro 17.02.2009., 22:33   #41
Oblak
Premium
Moj komp
 
Oblak's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 190
Kratki review: Scythe Musashi

Da ne ostanu samo obecanja, pocastit cu Vas s par slika, nije nest posebno ali da imate uvid.
(tj. sad vec sumnjam u to, jer nisam dobro opteretio grafu.
Dakle grafa je iz siga, razlog promjene hladnjaka je nesnosna buka originalnog, iako dobro hladi



Za ne povjerovati je koliko mi je snage trebalo da maknem original hladnjak s kartice. Pasta se doslovno pretvorila u kamen, i njezino uklanjanje je potrajalo.



Druga muka skidanja originalnog kulera je, kao sto vidite, fino smjestena naljepnica koja vam donosi jamstvo. No malo podbadanja finim sarafcigerom i ostala je na metalu (za slucaj vracanja kulera).



"Paket kineskih đinđa": izgled kutije djeluje zaista jeftino, no kada je uzmete u ruke osjeti se da je teska, masivna, puna, cvrst karton, dakle ambalaza je kvalitetna.



Gainward 4850 nakon ciscenja. Uvijek je lijepo vidjeti krasan finiš GPU-a, prije nego ga zamuljate pastom i nabijete cudoviste na njega.



Kutija nakon otvaranja.



Sadrzaj kutije izvadjen, sve je lijepo upakirano.



Kada se sve izvadi: dobijete hrpu aluminijskih jezica, vjerujem da ih ima dosta za svaku karticu danas.



S druge strane



Postavljeni jezici, primjecuje se da sam ih stavljao na sto treba i na sto netreba, kad ih vec toliko ima steta bi bilo da stoje



Fan kontroler. Mala napomena, ja sam morao vaditi knobove da bi ga mogao progurati kroz otvor na straznjoj strani kucista. Lagano se vade (samo se iscupaju), ali pripazite kad ih vracate na orijentaciju crtice. Naime mozete ga okrenuti i napoako, nije steta, ali ne izgleda savrseno



Finiš baze je impozantan. Ima malih tockica (slicnih ostecenjima), ali ne na mjestu samog GPU-a.



Ovdje vidite razlog zasto kuler "pliva" po kartici. Sarafi su tanki pa imaju "lufta" u svim smjerovima. Kad zasarafite hladnjak i stegnete ga, mozete ga pomicati milimetar u svim smjerovima. Djeluje kao da ce vam se nesto odvojiti i ne ulijeva osjecaj sigurnosti, iako se jako dobro drzi za grafu.



Postavljen hladnjak...



...i s druge strane.



Graficka u kucistu. Musashi povecava tezinu kartice vrlo primjetno, tako da se njezin kraj koji nije ucvrscen malo "objesi". Razmisljao sam povezati je necim da ne bude sva tezina na PCIE slotu i onom sarafcicu.



Ovdje se vidi jos jedan problem. Naime hladnjak sam stavio bez bakrene plocice koja dolazi uz njega (jer pise da je samo za one kartice kojima je GPU nizi od onog zastitnog kvadrata oko nje). No tada je hladnjak blizi svim komponentama, pa tako i samom 6-pinskom konektoru. Ja sam ga samo stavio i sad vidim da cu morati malo odvojiti hladnjak ako zelim iscupati tak konektor. Razmisljao sam sve rastaviti i staviti bakrenu plocicu, no nista je ne bi drzalo na mjestu, pa bi mogla "isplivati" van.

Temperature cu ispitati veceras pa cu ih naknadno staviti.


Pozdrav~

Zadnje izmijenjeno od: Oblak. 17.02.2009. u 22:47.
Oblak je offline   Reply With Quote