View Single Post
Staro 27.10.2020., 20:34   #4537
Momir
Premium
Moj komp
 
Momir's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,009
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ne brini Momire. Ako se odlučim na kupnju iste, bude mi tata to kartično provukao na 12 rata pa ću mu otplaćivati od đeparca, ko i sve investicije u hardver do sada

Nadalje, kakve veze što X570 podržava Zen+??? Pa jebogaotac, ako bi uzimao novu ploču, uzimao bi da mi vrti 5900X a ne 1600AF

Zaključno, dao sam svoje mišljenje o izgledu ploče i zašto bi meni bila interesantna kao moguća zamjena za C6H ako bi morao/želio mjenjati istu... Koliko sam vidio, nisam nigdje napisao da je sigurno kupujem niti da se pošto poto rješavam ove. A i lijepo je podijeliti informaciju sa istomišljenicima kojih vjerujem ovdje ima

Svako dobro ti želim Momire. Pozdrav dalekom i prijateljskom Osijeku
Kao i ti, tako sam i ja rekao svoje mišljenje o ploci, izgleda odlicno, slazem se, ali ima i svojih gadnih mušica, fino zapakiranih i zavucenih.
A tko ti placa i provlaci i zavlaci, kao i nama ostalima, mislim da je totalno nebitno na forumu, pozdrav i tebi.

Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Kad bi barem pisalo u specifikacijama što se gubi
PCIE utor za grafu uvijek ostaje PCIE 4.0 x16, jedan M.2 je uvijek PCIE 4.0 x4 a ako se popune svi M.2 slotovi gube se SATA 5 i SATA 6 portovi i brzina je PCIE 3.0 x2 na ostala 3 M.2 slota.
Veliki plus B550 ploča je što nemaju vent na chipsetu.
B550 nema, znaci nema PCIe 4.0, ima 16 + 4 od procesora, ako popunis na gorespomenutoj sve M.2 utore, PCIe x16 za graficku pada na X8, ima điđibajt slicnu plocu.
Procitaj ponovo i vidi da se ova ploca hvali sa 3 x M.2 pcie 4.0 utora.


EDIT:

Evo dao sam si truda i našao điđibajtovu plocu. Radi se o B550 aorus master. Pa da kvotam šta kažu:

"The PCIEX16 slot shares bandwidth with the M2B_CPU and M2C_CPU connectors. The PCIEX16 slot operates at up to x8 mode when a device is installed in the M2B_CPU or M2C_CPU connector."
Znaci B550 ploca koja se isto hvali sa 3 x M.2 pcie 4.0 utora.

Zadnje izmijenjeno od: Momir. 27.10.2020. u 20:44.
Momir je offline   Reply With Quote