Tema: Žderonje
View Single Post
Staro 22.10.2018., 14:15   #36268
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor adaksinjo Pregled postova
ne stavljas nimalo luka u pljeskavicu?

nikad ne kupujem gotovo mljeveno meso, nego u mesnici uzmem kilu junece lopatice i kilu svinjske lopatice i trazim da mi samelje. pol kile tog miksa odmah u burgere, a od kilu i pol napravim umak za bolonjez po ovom receptu:

stavim fest vise povrca, imam gotov rucak za 2 dana i za jos 3-4 vrecice u skrinju. kad vec pricamo o cijeni, za stotinjak kuna ispadne 6 postenih burgera i jos 5 obroka s bolonjezom

btw gledam ovaj komad svinjskih rebrica i ne vidim gore ni crvenu papriku ni smedi secer. vidimo se na iducem roku
ako nije gužva i ja tražim nekada da mi samelje, ali pošto znam da to melju taj dan na licu mjesta i odgovaraju mi začini šta stavljaju, onda kupim gotove.

gennaro inače radi super klopu, mislim da sam sve njegove uratke pogledao.... edit: probaj na ovaj recept još jednu caku - stavi cijelu grančicu ružmarina kad se sve krene dinstat i makni kad je gotovo, totalno druga dimenzija umaka

nego glaze i paprika... papriku nikad ne stavljam na meso osim na grill, a pogotovo ne na ovakve mesine koje se dugo peku jerbo gotovo uvijek će zagoriti i/ili zagorčati maščobu od pečenja, pogotovo kak ja radim (sirovo na 220c otvoreno, 160c zatvoreno koji sat i još 220-230c otvoreno).

nego khm... šta smo ono rekli za drugi rok?

DSC-2043


DSC-2046


Zadnje izmijenjeno od: syss. 22.10.2018. u 14:26.
syss je offline   Reply With Quote