View Single Post
Staro 07.01.2005., 15:16   #2
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Re: soc 370 celeron 433 mhz vcore problem

Citiraj:
Originally posted by >>>KUKY-vk<<<
Ovako. Imam stari komp sa asus p2b-f plocom (koja rula) i celer na 433 mhz (6.5 x 66) Trenutno mi radi na 6.5 x 75 = 490 mhz. E sad slijede problemi kada pokusam stafiti slijedeci fsb odnosno fsb od 83 mhz sto bi rezultiralo frekvencijom od 540 mhz.Dobijem bsod zbog defaultnog napona kojeg bi trebalo povecati ali nazalost nemogu nikako.
Ne nuzno. 83 MHz nije standardna frekvencija i kao takva ima utjecaj na PCI i AGP clock. A ni sam procesor nije neki posebni ovecrlocker, da je mozda Cel 300 ili 366... Ali ovako...

Citiraj:
Kolko ja znam na ovu plocu ide p3 tulac od 1.3 (ako se nevaram). Mozda da ubodem tog tulca i produzim vijek trajanja tog kompa.
Nemora biti. Provjeri sta pise na cipu iza slota (izmedju konektora i slot utora)... Ako na cipu pise HIP6031BCB (ovo BCB) je bitno, onda nemas problema niti sa Coppermine procesorima (cak ce i Tualatini raditi), no ako ti pise ACB ili samo CB, e, onda nije dobro... Uglavnom, ova zadnja dva mogu dati najnizi napon 1.8V dok BCB moze dati do 1.3V napon... Go figure... :\
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote