View Single Post
Staro 28.07.2019., 20:13   #3301
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Ovo je krivi stav. Ništa se ne gubi. Već sam bio stavljao link gdje je lik 3600 stavio na faking A320 i radio mu je normalno, /
Pa slazem se da ce raditi, nisam rekao da se nesto gubi no ajmo ovako postaviti temu/subjekt za raspravu.
Kada su izlazile B350 i X370 ploce najjaci proc je bio koji ? Pa 1800X, jel tako ? Druga generacija jos nije izasla i tek kroz
mjesec/dva si mogao kupiti plocu sa tvornickim biosom koji je primao drugu generaciju Ryzena. Tako sam i sam kupio sa Ryzen 2 redy plocu...

Sto se tice cpu rada prve i druge generacije ryzena, naponske regulacije cpu-a i vrm-a na tim plocama, neke velike razlike nije bilo,
turbo je poboljsan u vidu da dulje drzi veci clock ali sam princip rada turba je ostao isti. Ryzen 3 ima taj famozni PBO a i turbo je dozivio vece promjene.

Ni ja ni ti nismo inzinjeri u amd-u ili intelu ali netko je... ajmo se slikovito izraziti, da bi tvornica izbacila felgu za auto gumu mora imati neke
osnovne specifikacije te gume koja ce doci na nju, moze tvornica guma kasnije izbaciti neki novi model guma koji ce odgovarati samoj felgi
ali isto tako u toj gumi moze biti neka nova znacajka koju stara felga ne moze iskoristiti/pratiti onako kako je prizvodjac gume zamislio....

Dakle bude se i ta guma vrtila cist fajn generalno ali dugorocno bi bilo bolje imati novu felgu prilagodjenu svim znacajkama nove gume ili ne ?

Kada su izlazile B350 i X370 ploce Ryzen 3 i famozni PBO je bio samo na papiru i to ako... svi mofseti i ostali djelovi naponske regulacije sto se
ugradjivala na ploce je odgovarala Ryzen 1 i 2 seriji, malo izgoglaj o "strmim naponskim zahtjevima" Ryzen 3 serije i sada dolazimo na point.
Nemaju sve B350 i X370 ploce kvalitetne mofsete i ostale djelove naponske regulacije, 80% takvih ploca ima samo djelove koji su u standardu
za Ryzen 1 i 2 seriju, nisu se proizvodjaci ploca osobito pretrgli, kako bi ugradili djelove koji ce biti osjetno iznad specifikacija radi same ustede
u prozvodnji. Ima takvih ploca ali i kostaju i na takvima bude 99% sve isto kao na x570 plocama.

Znas koja je razlika izmedju:

GA-965P-DS3 rev. 1.0, rev. 2.0 i rev. 3.3 ?

rev. 1.0 ne prima Yorkfield i Wolfdale, rev. 2.0 prima samo neke Wolfdale a rev. 3.3 prima sve, to je ono sluzbeno a nesluzbeno sve uredno radi ako modificiras bios na rev. 1.0 i uneses cpu codove... a
znas koja je fizicka razlika u tim plocama ? U mofsetima, nesto vecem hladnjaku za Northbridge i povecanom broju kondezatora oko socketa. Tu se vracamo na point, Gigabyte nije predvidio da na rev. 1.0 idu
Yorkfield i Wolfdale pa je takve djelove i ugradio medjutim kasnije nije htio izgubiti svoj dio kolaca pa je izbacivao i kasnije revizije... takav bios gdje sam ja ubacio cpu codove za Yorkfield i Wolfdale se ne razlikuje
od dobre vecine beta biosa danas za B350 ili X370 a jel to ok dugorocno ? Pa je u mojem slucaju gdje sam posteni hladnjak nakeljio za cpu na GA-965P-DS3 rev. 1.0 i sto sam aktivno hladio mofsete na rev. 1.0 ploci
i sto nisam oco nego je cpu radio na stocku.

Svakom po volji, ovo je samo moje razmisljanje dali treba upariti Ryzen 3 seriju sa B350 ili X370 plocama i ako da sa kojima tocno....
__________________
trebaš seedbox?

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 28.07.2019. u 20:18.
silver_tip je offline   Reply With Quote