View Single Post
Staro 16.01.2021., 02:04   #9079
zoran5
Registered User
Moj komp
 
zoran5's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 28
Nakon 10 godina koristenja kucista, ploce, proca i memorije doslo vrijeme za upgrade.
Upgrade ide u par faza redi financija, kuciste je naruceno sad ide upgrade kit , ploca proc, memorija.
Jedno pitanje prije: dali ovaj moj CPU Cooler moze na nove Radeone i Intele socket 1200?
Zahtjevi:
Prvensteveno tisina jer je PC u dnevnom boravku, drugo brzina u svim appovima osim igrica. Trece kvaliteta, ako je moguce da dozivi godiste mog sadasnjeg. I na kraju da nebude bas jadnicak za office, da ipak moze pokrenut sve igre ako mi se da sta poigrat pa makar i u najnizim postavkama dok nekupim bolji GPU ili sa nekim jeftinijom novijom grafom za koji mjesec, (second hand welcoming). I zadnje prijenos podataka. PC ce bit spojen na NAS+ internetom mada je to sporo, jedan vanjski disk za backup + portable disk, taj prijenos podataka bi volio ubrzat. Cesto putujem, bekapiram, jos dvoje mladih koriste podatke. Ja sam jedan od onih backup of beckup of beckup – i opet sam pogubio slike iz davnine.
Znaci brzi USB portovi i sata kontroleri. PC je spojen i na 4k TV pa ponekad se slika gleda i na TV al ne 4k videa jer zasad nemam mogucnosti al vidjet cu koliko bi me ta opcija kostal.
Maticna: znaci najkvalitetnije ali cjenovno pristupacno srednje klase, volio bi mATX, dva utora memorje dosta, jedna graficka dosta, SATA - vracaju se dva opticka HDD u raid te SDD sa OSom te ODD , poslje cu ubacit jedan NVMe i preinstalirat OS, znaci jedno mjesto dosta. E sad bar jedan ako je skupo dobit vise na ploci USB 3.2 gen2 za vanjske diskove. A sad bilo bi i za grafu dobro PCI4 – previse zamene ostario sam, maticna je najtezi izbor jer to sta bi ja kosta preko 2k kuna to mi puno. Za te pare iman komplet kit u Fut… , da znam mozda bez nekih opcija … eto vi koji ste bolje upuceni ako moze kvalitetan savjet za bivseg power usera koji polako ide u penziju ��. Da zaboravih na plocu se jos spaja printer, jedan specijalni printer za kcer, vanjski HDD, mis, tipkovnica, kamera, monitor USB hub … uh krcato. Nisam siguran dal cu moc sve to postekat mada neznam zato mi printer neradi preko neta, nesto je zafrkavalo nemogu se sad sjetit, USB upiknes instaliras i vozi ��
PROC - AMD Ryzen 5 1600 AF ili ako bude budjeta 2600 a 3600 mislim preskupo. Intel mozda ne jer ce mi taj proc ic u drugi PC a sebi uzet bolji kod slijedeceg upgadea

MEMORIJA - Crucial ballistix 2x8gb 3200mhz cl16 - 700kn BL2K8G32C16U4B -cijena super I to mi je OK

Sve ostalo se prebacuje jer mislim da moze – PSU bi trebal bit OK jer sad pokrece GPU i 5xHDD te ODD i SSD te su svih 6 ili koliko USB zauzeta.

KUCISTE Cooler Master CM 690 --- naruceno MS Black Widow Pro gaming ATX ( razlog tisina i regulacija fanova, kad ubacim igru ukljucim sve na High, kad gledam film jedan off drugi low ��)

SADASNJA KONFA:

NAPAJANJE Corsair TX 650W, CMPSU-650TX, ATX2, V2.2, - ostaje
MATICNA PLOCA ASUS P8Z68-V PRO,chip- Iz68, DDR3, USB3, BT, SOCKET 1155,
PROCESOR Intel Core i5 2500K BOX, 3.3 Ghz, s1155, 1333MHz,
COOLER Zalman Performance x10 for intel 1366, 1156, 775 and AMD2 I AMD 3 – volio bi da ostane
MEMORIJA 2X 4GB, G.SKILL RIPJAWS X SERIES, PC-10666, CL9D-8GBXL, DDR3, 1333MHz, KIT
GRAFIKA Gigabyte Radeon R9 290, 4GB OC WF KUPLJENA - ostaje
HDD SSD 256GB Samsung 850 Pro series, MZ-7KE256BW - ostaje
Masa HDD 3.5in i NAS uredjaj – dva idu u novo kuciste
MONITOR Dell U2312HM DVI, 23in, LED, 8ms, ISP, - ostaje
CD RW-ROOM DVD ASUS DRW-24D5MT - ostaje
OS WINDOWS 10 PRO 64 bit
zoran5 je offline   Reply With Quote