View Single Post
Staro 29.01.2002., 20:08   #14
teva
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: Slovenia
Postovi: 26
Mnogo ljudi priporucuje blue orba, ali meni se bas ne svidja. Ja sam nekada imao Volcano II sa hladilnim tjelom od jednog pentiuma II ali mi je zauzeo 2 PCI slota, pa sam onda stavio H2O.
Mislim, da je vaznije, da imas veliko hladilno tjelo, dobro spolirano i sa dobrom termalnom pastom, nego jedan ogromni ventilator.
Ali prije odes nabavit neki novi ventilator, pokusaj ohladiti graficnu na koji drugi nacin. Ako imas kod sebe bilo koje ventilatore, nekako ih namontiraj, da pihaju u graficnu, pa onda overclockaj. Ja sam usmjerio jedan ogromni ventilator za hladjenje sobe u kuciste i onda sam navijao. Ako onda radi na visjoj frekvenci nego prije, to je zbog toga, sto se vise ne pregrijava i mozes nabavit novi vent. Ako jos ne radi, nije problem u pregrivanju ali je mozda u drajverima ili premaloj voltazi.

Jos nesto. Nikada ne overclockaj odmah za 10 ili 20 mhz. Ako imas default 125 digni ga na 130 ili jos manje pa onda na 132, 135 in tako naprijed. Naravno ako radi. Svaki put kad malo dignes frekvencu izprobaj ako dobro radi, sa kakvim 3DMarkom ili bilokojim benchmarkom. Mozes izprobat i artifact tester, kojeg mozes dobit ovdje

Zadnje izmijenjeno od: teva. 29.01.2002. u 20:20.
teva je offline   Reply With Quote