Tema: C566
View Single Post
Staro 03.12.2001., 08:18   #15
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Ti imas MSI plocu sa via 694x chipsetom (to nisi napisao pa sam morao ici na MSI stranicu ) koja ima podesavanje brzine memorije +33 i -33 s obzirom na FSB. To ti u biosu pise, ako se dobro sjecam: host+33. Ako je tako podeseno onda ti memorija radi na 100 MHz kad ti je FSB na 66. Koju memoriju imas? Ako imas PC100 onda nije ni cudno sto ne radi na 118 MHz, pogotovo ako je u biosu postavljeno na cas 2. Dakle stavi za memoriju host frequency, napon na 1,65 (ili do 1,8 ako ne ide) i sa jumperima na ploci podesi 100 MHz FSB, ne samo u biosu!
ovo host+33 -33 prvi puta cujem. U prirucniku (MBO je MSI6309 v1.0, mozda si ti gledao za neku noviju od v1.0) pise slijedece
"Set SDRAM Timing by SPD". Choose Enabled will automatically configure the DRAM timing depending on the "DRAM Speed" selection. Choose Disabled to customize the setup. Ovo sam isprobao i Enable i Disable

"DRAM Frequency".66,100 i 133 MHz FSB Processor. Ovo sam podesio na 100

Jumere na ploci za tu namjenu uopce nemam. Ukratko mislio sam da mi RAM radi neovisno od FSBa, ali ocito nije tako. Kako god ja ovo promijenim na FSB 79 RAM radi na 118 MHz, a na svim ostalima do 100 MHz radi na frekvenciji FSBa?

Inace kada isprobam preostale frekvencije iznad 79 MHz PC mi radi u Win safe modu ali kad aprobam normalno dignut windowse neide.
__________________
Verifikacija poštenog trgovca #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8, #9
pogi je offline   Reply With Quote