View Single Post
Staro 01.03.2021., 15:34   #616
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 988
Citiraj:
Autor Human1 Pregled postova
Jednostavno neće "zavrtiti" disk. Probao sam 2,5" disk.
Krene da će zavrtiti, pa nešto klikne, pa stane, pa odma opet krene da će zavrtiti, pa klikne, pa stane. I tako u krug stalno.
Ovi moji imaju i dodatno strujno napajanje. Isto je i s napajanjem i bez napajanja.

A isti taj hard disk mi normalno radi s ovim drugim SATA-USB adapterima.

Hm, tu onda nešto ne štima. Meni je taj adapter favorit upravo zato što i 5V rail napaja sa adaptera ako je uštekan pa se lako koriste i diskovi koji vuku više struje na 5V nego što USB port može dati. Većina USB-SATA adaptera koje sam koristio, a koji imaju 12V koriste taj ulaz samo za 12V, a 5V vuku sa USB porta u svakom slučaju bez obzira na uštekani adapter. Moguće da je neka druga serija u pitanju gdje su pokvarili stvari.




Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Hvala, ovo mi je korisna info.
Koji si filesystem koristio i da li si koristio neku varijantu RAIDa ili samo jedan disk?

Nedostatak instrukcijskog seta za enkripciju sam primijetio u spomenutom SSH/SFTP gdje je išlo nešto sporije nego NFS. Nažalost, ne sjećam se više točno koja je SSH enkripcija bila u pitanju. Diskove nisam mislio kriptirati, ali ne mogu unaprijed procijeniti koliko bi 2-4 diska trošila procesora u RAIDu, naravno da to ovisi i o korištenom FSu.

Probao sam RAID1 sa dva 500GB 2.5" diska, ali sve skupa mi performanse nisu bile baš zadovoljavajuće. Ali vjerujem da enkripcija tu ima veću krivnju nego RAID. Kad već imaš ploču probaj složiti NAS sa Xpenologyem ili OMVom i testiraj ga par sati, probaj kopirati s njega i na njega par desetaka gigabajta i vidi kako se ponaša.
Night je offline   Reply With Quote