View Single Post
Staro 17.08.2014., 18:07   #8
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,327
Citiraj:
Autor Dac Pregled postova
Koliko mu je trebalo vremena da prodrnda? Ja sam bio dosta zadovoljan sa njim (ustvari i običan i Pro u kombinacijama), prodao kućište i njih zajedno, podijelio višak i požalio. Ovi Fractalovi koji su došli sa novim kućištem nisu tako tihi, nema PWM automatike nego se moram saginjati do potenciometra, i čini mi se nakon 2 godine da su se pročuli. Vjerojatno su SB, ne znam.

Arcticovi su IMHO uvijek mi izgledali kao najbolja zlatna sredina uloženo/dobiveno. Jer ako ideš kupiti 4-5 komada a ono 100 kn ili više po komadu... brrrr. Noctua je kod nas 169 kn. Dobiš čist zgodnih aksesorisa koji koštaju ako se kupuju posebno ali ipak... hm.
ARCTIC je prozveketao nakon cca godinu i pol. možda je jedan od razloga što se je vrlo rijetko vrtio na full speed, ako uopće (reguliran preko SPEEDFAN). sa druge strane kod mene je u kućištu negativni pritisak, pa je gomilanje prašine i smeća više izraženo i to je sigurno djelovalo na skraćivanje životnog vijeka.

nemoj krivo shvatiti, ARCTIC je definitivno bang for buck. moj problem (a i nekih poznanika) sa njima je da definitivno nisu pružili očekivane (deklarirane) performanse.

sljedeći vent će mi definitivno biti nekakav kvalitetni DBB PWM (SANACE, DELTA, ADDA, NMB, NIDEC ovisno što nađem na tržištu). definitivno su skuplji, ali kad uzmeš u obzir gubljenje vremena kupovinom novog te petljanje po kanti prilikom izmjene svako nekoliko vremena, mislim da se razlika u cijeni relativizira.
neki će misliti: gle ovog luđaka,pa tko nakon 6 godina ima isti komp a kamoli ventilator. nije kvaka u dugotrajnosti nego u pouzdanosti unutar kraćeg vremena, ili kako MARFI veli: ak nekaj može krepat, onda bu sigurno i krepalo.

DBB rules! plug it and foget it!

ako NOCTUA, onda samo INDUSTRIAL serija, makar gledajući cijene kod oprića (NFF12 IP67 - 230 Kn sa PDV), za 30 Eur (i za puno manje ako se hoćeš zaj....... sa kupovinama preko bare) kupiš nabolji DELTA ili SANACE (oni koji imaju metal frame i certificirani su od 180000 do 300000 sati) i još ti ostane za kavu i pljuge...

isto sam mišljenja da njihov pribor kojeg šatro gratis daju uz ventove ne vrijedi sve skupa 15 Kn, ili možda ipak zbog "specijalne" farbe...
lobo64 je offline   Reply With Quote