View Single Post
Staro 30.12.2008., 19:18   #1
d_azriel
Premium
Moj komp
 
d_azriel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 63
Podešavanje brzine ventilatora pomoću SpeedFana

Prije svega, pozdrav! Koliko vidim, mnogi od vas stalno otvaraju teme i ispituju o SpeedFanu i podešavanu brzine coolera u kućištu(onih spojenih na matičnu). Stoga, ovim vodičem želim jednom i za svagda objasniti kako se ovim programom mogu kontrolirati bilo koji kuleri, na CPU ili bilo čemu spojeni direktno na matičnu. NAPOMENA: ZA EVENTUALNA OŠTEĆENJA I POTEŠKOĆE U RADU RAČUNALA NE ODGOVARAM. Pa, krenimo:

1. Skinuti besplatni program SpeedFan, nađite ga ovdje http://www.almico.com/installspeedfan437.exe

2. Instalirati SpeedFan. Mislim da je nepotrebno objašnjavati instalaciju SpeedFana, instalacija “’ko svaka druga”.

3. Otvorite SpeedFan, pričekate da analizira komponente i dobijete ovo:


4. Sada treba kliknuti na gumb Configure i tamo nas zanimaju kartice Speeds i Advanced.

5. U kartici Speeds treba očitati koji je čip zadužen za kontrolu brzine vrtnje ventilatora i koji su senzori:


6. Zatim otvorimo karticu Advanced te odabrati ranije očitan čip i usredotočimo se na stavke označene na slici ispod(prikazuju ranije očitane senzore, dakle moraju se poklapati prvo čip i onda na njemu senzori koje smo očitali) i sve senzore koje smo očitali stavimo na Software controlled i označimo kućicu remember it:



7. Sada napokon možemo na početnom zaslonu SpeedFana u dijelu gdje se mijenja brzina vrtnje ventilatora spustiti na neku razumnu jačinu. Još jedna napomena: CPU fan se najčešće nalazi pod Fan1. Pod razumno se misli spustiti na nekih 50-ak% no spuštate svojevoljno, moj CPU cooler je na 50%, znači nekih 1000RPM gotovo nečujan.



8. Možete još i pod Configure>Options staviti kvačicu na stavku Start minimized i kopirati SpeedFan.exe u C:\Documents and Settings\Korisnik\Start Menu\Programs\Startup ili nekim programom omogućiti da se SpeedFan otvara pri startupu, i sa označavanjem prijašnje opcije se pokreće minimizirano tako da ne smeta, a i da brzina ventilatora uvijek ostane ista..



Eto, čestitam! NAPOMENA: ZA EVENTUALNA OŠTEĆENJA I POTEŠKOĆE U RADU RAČUNALA NE ODGOVARAM. A sad, uživajte u tišini pozz!
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Razer. 24.02.2012. u 09:02.
d_azriel je offline   Reply With Quote