Tema: Hi-Fi
View Single Post
Staro 20.03.2008., 19:33   #209
Vjeko
V.I.P. član
Moj komp
 
Vjeko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Hennef, DE
Postovi: 762
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
svi se tu čudite zvučnicima od 1500kn ko pura dreku kako dobro zvuče, a što bi onda rekli za zvučnike od 15-20000kn, a da ne govorim o ciframa od 500 000 kn za par zvučnika... (imao sam prilike jednom takve i poslušati, Wilson Puppy, 500 000kn )
nije wilson puppy tako skup...pretjero si way over
http://www.soundstage.com/revequip/w...att_puppy7.htm

poslikat ću vam sad preko vikenda zvučnike koje sam ostavio iza sebe kad sam se odselio. Kod oca su u dnevnom boravku.
radi se o Bose 802 series
imate OVDJE tehničke podatke. Imam 3 para tih zvučnika spojenih u seriju, sa njihovim pripadajučim equalizerom bez kojeg jednostavno nerade (rade ali totalno loše...poput logitecha ), pogonjenih sa 2 cijevna DYNACORD-a A 1000 (4xEL34,ECC83-4,8,16 ohm i 100V) iz 1970-e godine.

Otac mi je inače elektrotehničar (generacija 59-a) pa se malo bavi i proizvodnjom razglasnih pojačala. poslikat ću i neke njegove uratke.
Da, htjeo sam reči da su iste Bose bile pogonjene i sa 2 home-made pojačala 2000W surove snage svaki i da su ih Bose doslovno gutale. Zvuči smješno, ali jedanputa sam ih pojačao do te granice da je glava u trenu nenormalno zabolila ali kad začepim uši, može se čuti da je zvuk i dalje kristalno čist bez ikakvih izobličenja.

U biti, imam tamo svega i svačega i bit će najbolje da ja to vama sve poslikam pošto je to previše, ali baš previše za pisati. Onak ugrubo, imam još jedno 13-15 pari zvučnika (što starih iskrinih iz 70-e godine, 18" subwoofera pa do malih bookshelfa...) a vjerujem da ima i isto toliko pojačala, mikseta...o dekovima i ostalim "periferijama" da nepričam...

ma vidjet će te
Vjeko je offline   Reply With Quote