View Single Post
Staro 26.03.2024., 19:03   #3081
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Ljudi, da li ima ikakav način da se konačno zaštitim od "izgubljenih" (možeš misliti kako su izgubljene) pošiljki koje uredno proputuju 2 kontinenta da bi došle do Mađarske i onda netragom nestanu kada moraju doći do Zagreba? Ovo mi već jede živce kod dostave koju treba odraditi HP. S Overseasom nikad problema kada je u pitanju aliexpress i od statusa da je došla u "lokalni delivery centar" oni to donesu kroz dan dva.


Znači, u zadnja 2 mjeseca opet imam 2 paketa s aliexpressa kojima je zadnji tracking preko posiljka.posta.hr:

Pošiljka je otpremljena HUBUDB BUDAPEST 1005 B


A na aliexpress trackingu piše:

Received by local delivery company, a zatim nakon par dana zadnji status Arrived at local delivery center.

Aliexpress me naravno odkanta kod svakog desputea i vele da je paket u Hrvatskoj i da ga idem tražiti u poštanskom uredu. Nema refunda.

Pošta pak uvijek pošalje isti copy paste. Da li je itko pronašao metodu kojom može barem dobiti novce natrag bilo do pošte bilo od aliexpressa?



„Mali paket“ je, sukladno važećim Općim uvjetima za obavljanje ostalih poštanskih usluga, adresirana međunarodna dolazna pismovna pošiljka koja se po prispijeću u Republiku Hrvatsku otprema prema adresi primatelja te se uručuje na adresi korisnika ili, po ostavljenoj Obavijesti o prispijeću pošiljke, u poštanskom uredu. Isti se ubraja u poštanske pošiljke za koje ne postoji obveza pojedinačnog evidentiranja niti praćenja kretanja u poštanskim tokovima. Za ovu vrstu pošiljaka primatelj nije dužan potvrditi da je istu preuzeo, shodno čemu davatelj usluge nije u mogućnosti utvrditi je li i gdje došlo do eventualnih nepravilnosti u postupanju s pošiljkom, slijedom čega Vaš prigovor ne možemo uvažiti.

Ukoliko niste zadovoljni rješenjem Vašeg prigovora, možete uroku od 30 dana od dana primitka ovog pisanog odgovora, podnijeti pritužbu Povjerenstvu za pritužbe potrošača pri HP - Hrvatska pošta d. d., Poštanska 9,10410 Velika Gorica ili na adresu e-pošte: prituzbe.povjerenstvo@posta.hr.



__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote