View Single Post
Staro 01.07.2011., 01:19   #303
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,883
obr. jed. 15 sec.

BonBon: 70lp/min, nakon 40kn i aktiviranja opcije razg. 30lp/min, nema naknade --> obr. jed. 1 sec.

Prednosti su više nego očite. Prva minuta na bonbonu je više nego duplo jeftinija (60%), pogotovo kad uzmemo u obzir da ogroman % razgovora preko mobitela završava unutar 1 minute. Mobilni paketi i cijene su otprilike podjednake (da ne cjepidlačim). Osim data paketa uzimao sam mjesecno i paket besplatnih razgovora unutar mreže što me koštalo 50kn. Kako sam 90% tog razgovora trošio samo na 1 osobu prelaskom na bonbon dolazi do značajne uštede jer su tamo pozivi do 2020. besplatni.

Toliko..
-->
Korisnik sam tele2 mreže od skoro samih početaka. Više puta su me jako naživcirali i razočarali ali nekako sam to trpio i branio ih imajući razumijevanja; prije svega zato što su uveli nered među VIP i T-mob mostrodonte te ih natjerali na drastično smanjivanje cijena.

Neko vrijeme bio sam na pretplati, sve dok prije nekoliko godina nisu imali akciju u kojoj su prepaid korisnicima za svaki kupljeni bon davali duplo tijekom ljetnih mjeseci. I tako ja htjedoh napumpati račun i živjeti od 50-kunskih uplata pa se uputih u TELE2 da potpišem zahtijev za ukidanje pretplate.
Znate koliko im je trebalo da me maknu sa postpaida?? GOTOVO 3 MJESECA!!! Taman toliko da prođe navedena akcija i opet ostadoh kratkih rukava.. Da ne spominjem koliko sam živaca i vremena potrošio odlascima u tele2 centar, čekanjima na javljanje i pozivima prema SZK. Te im treba 15-ak dana da provedu zahtijev, pa nakon tog vremena kažu da isti uopće nisu primili i tako u nekoliko navrata. No dobro, i dalje su bili najjeftiniji pa rekoh; neka.. Slijedeće veliko razočaranje došlo je u obliku uvijeta za povoljne cijene poziva u knock out tarifi, umjeto dotadašnjih 50kn, cijene su uvjetovali nadoplatom od 100kn. Moja potrošnja je cca 150kn/mj. ali tek nakon što sam počeo trošiti i na data pakete.

Tomato nisam nikad shvatio ozbiljno (iako ima brutalno dobre cijene za duuuuuge razgovore) jer im je data tarifa nepostojeća a kako koristim smartphone već dugo vremena, bez toga ne mogu.

Silom prilika, odustavši od čekanja na unlock iphonea, prešao sam na bonbon.

Evo i zaključka obzirom na moje korištenje mobilnih usluga:


Tele2 knockout: 99lp/min, nakon 100kn 49lp/min + naknada od 25lp --> obr. jed. 15 sec.

BonBon: 70lp/min, nakon 40kn i aktiviranja opcije razg. 30lp/min, nema naknade --> obr. jed. 1 sec.

Prednosti su više nego očite. Prva minuta na bonbonu je više nego duplo jeftinija (60%), pogotovo kad uzmemo u obzir da ogroman % razgovora preko mobitela završava unutar 1 minute. Mobilni paketi i cijene su otprilike podjednake (da ne cjepidlačim). Osim data paketa uzimao sam mjesecno i paket besplatnih razgovora unutar mreže što me koštalo 50kn. Kako sam 90% tog razgovora trošio samo na 1 osobu prelaskom na bonbon dolazi do značajne uštede jer su tamo pozivi do 2020. besplatni.

Toliko..

Zadnje izmijenjeno od: rak21. 01.07.2011. u 10:18.
rak21 je offline   Reply With Quote