View Single Post
Staro 19.02.2018., 22:32   #3382
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
OT: popularno ovdje zvan TRUE ili Truljo. Legendarni cooler i tko ga nije imao, nije bio šmeker. Jedan od mojih prvih mokrih snova prilikom dolaska na PCE forum pred 11 godina
Toliko je legendaran da su ga kasniji bolt kitovi poživili tako da 12 godina star cooler ide na zadnje sockete AMDa i Intela
Iz stog razloga, upgradeao sam se na Venomous Xa jer mu je duhovni nasljednik i nedam za za nikakve Noktue ili vodenjače

Vidi se da te nije bilo tu u to vrijeme

Eto, oprostite na offtopicu ali nisam mogao odoljeti spomenuti po meni broj 1 zračni cooler po legendarnosti

On topic:

Btw, danas malo gledao R5 i R6. Ovako na prvu, ja sa R4 nemam baš neke potrebe ići na neki od njih. Kod R5 mi je jedino bolje riješen cable management iza zbog velcro traka i toga što se SSD iza montira bez vađenja matične. R6 ima poklopac za skrivanje kablovinja. I lakše se na oba vadi podni filter. Kod mene ide sa straznje strane ali OK.
Ali ni R5 ni R6 nemaju fan switch 5/7/12V koji mi je itekako koristan.

Stoga, ostajem još neko vrijeme na R4. Samo da mi je nabavit još plexiglass stranicu
Kul

Da je napisao "true" umjesto "tue" možda bih ga uspio i izguglat

Ja sam hardver ozbiljno počeo pratiti tek 2011 (u smislu da znam imena svih modela gpu i koječega, sve cijene itd., inače 88 godište), jer sam tada imao neke izmjene u svom pc, lagano počeo više čitati i navukao se.

Mislim ono, nisam prije toga bio totalan noob, znao sam nabrojat sve komponente u računalu, da se snaga gpu ne gleda po mb i gb - ne radi bog zna kakvog znanja, nego sirove logike tipa da ako gpu od 512mb može koštat 300kn i 1500kn da u memoriji nije glavni keč

Također i da se cpu brzine ne gleda po ghz (jer je moj athlon na 2.2ghz bio brži od pentača četvorke iznad 3 ghz i sl.) i to je manje više bilo to prije 2011 . Imena bilo kakvih komponenta koje ja nemam - ništa.

Što se tiče tvog casea - nisam expert, ali mislim da nebi bio SF da se nekako rješi kaljeno staklo za bočnu stranicu tvog casea (ako te to loži), naravno custom made, no nebih se začudio i da kinezi krenu raditi takve stvari za popularna starija kućišta

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 19.02.2018. u 22:37.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote