Tema: Automobili
View Single Post
Staro 18.02.2018., 22:13   #34350
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,642
Citiraj:
Autor explorer 4 Pregled postova
Ma u Golfu je sigurno bolje, samo što ti u Audiju reklamiraju kao bolje

1. Za volan bi vjerojatno samo slijepac rekao da je isti
2. Pa nisu baš isti
3. Podešavanje kojeg osvrtnog ogledala?
4. Ručica je ista, kontrola ventilacije nije

Pitaš se što je premium u tom autu? Pa sama definicija premiuma u interijerima auta ima naglasak na kvaliteti materijala, ne toliko na dizajnu, tako da tvoje nabrajanje i nema baš nekog smisla. Pogledaj malo bitne dijelove i karakteristike interijera, a ne gluposti na koje ti apeliraš: armaturna ploča, središnja konzola, kvaliteta sjedala, pozicija sjedenja, općenita kvaliteta izrade, izolacija i da ne nabrajam dalje. Evo, i sama usporedba je smiješna.

Što se tiče Clija, tipke na volanu ima u prvom paketu opreme, ali nema ekran kao što si naveo. Čak nema ni radio, a to je sramotno.
Ok, ako je već ovdje S4, onda uzmi GTI-a za direktnu usporedbu i standardni A4 vs Golf.

Audi kao "premium" brand u VAG koncernu za direktno usporedive aute ima previše sličnosti s VW, koji je brand ispod.
Ok, dizajn je premium, ali to je subjektivno. Nekome se više sviđa VW od Audija.
Ostalo su nijanse.

Što je premium na armaturnoj ploči? Obložena je kožom? Točno koji benefit imaš od toga kao vozač?

Središnja konzola...što je tu premium? Piano plastika, imitacija drveta, aluminij? Opet, koji benefit imaš od toga kao vozač? Dizajn? Lijepo izgleda? Opet subjektivno.

Kvaliteta sjedala? Misliš da imaš posebna sjedala za svaki model u koncernu? Imaš tekstil, imaš kožu... a po paketima opreme dobiješ grijane, ventilirane, podesive po širini, potpore ovdje i ondje. Pošto nismo svi isti, opet će se naći netko kome možda više paše tkanina koja je zahvalnija za održavanje i tvrđa sjedala.

Premium pozicija sjedenja? Nisam dosad čuo za to.

Kvaliteta izrade... Čega točno? Kože, plastike, metala? Po tome je onda osnovni model Golfa lošije kvalitete izrade u odnosu na onog bolje opremljenog? Nemam pritužbe na "kvalitetu izrade" na VW-u. Sve je solidno, djeluje kvalitetno, ali nisam vozio ništa istog godišta, a da je bila čista suprotnost tome. Nema više auta s toliko jeftinim materijalima i tako traljavom izradom da možeš reći da je to loše. Ta vremena su odavno prošla.

Jedini Clio bez radija koji sam vidio je bio Cargo model i eventualno neki stariji modeli koje su firme s većim flotama ciljano naručivale da ne moraju plaćati ZAMP naknadu.

Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Razmišljam koliko je zapravo ovih glasnih forumasa se uopće koristilo/vozilo njemačke aute više klase i boljih paketa opreme.. a ne samo da su ih vidjeli u prolazu ili od susjeda zavirili kroz sajbu, eventualno sjeli unutra na 2 minute na auto showu

Teško je neke stvari objasniti, da recimo jedan A6 ima deblja stakla, za smanjenje buke izvana, da ima izoliran krov, pa kada pada kiša krov ne zvoni ko komad pleha
Pa ima samozatamnjujuce vanjske i unutarnji retrovizor tako da te nikada neće zasljepljivati svjetla auta koja se voze iza tebe..
Pa ima osvjetljenje ispod nogu naprijed i nazad, na vratima dupla svjetla, jedno crveno i drugo bijelo koje puca u pod..
da ima automatic električne prozore na svim sajbama..
Da ima pogon koji je priznat medju najboljim, ako ne i najbolji awd pogon
Karikiram sa tim detaljima, ali to možeš primijetiti samo kada probaš jako jako puno različitih auta i vidiš koliko su pojedini jednostavno jeftiniji, stedili na svemu, itd..

I onda mi netko ide govoriti da je to precijenjeno i bezveze.. to može izjaviti samo neki antitalent za vožnju i sa nulom interesa za auto.
Za takvog je Dacia i Renault iz rentacara najbolji auto
1. Nije u staklima stvar, nego u izolaciji oko brtvi vrata. Golf to isto ima, pomaže i stvarno je tiši od Clia kad je riječ u zvukovima koji dolaze oko tebe.
Problem je u izolaciji zvuka motora koji se i dalje daleko više čuje u kabini nego kod Clia.

2. Koliko ti se to puta dogodi, budi realan. Stalno sam na cesti i možda mi se jednom u par mjeseci dogodi da imam takvog genija koji ne ugasi duga svjetla. Ručno odradim "zatamnjivanje". Nije neki dealbreaker ako nemaš taj "premium" feature.

3. Osvjetljenje ispod nogu? Jer si želiš gledati osvjetljene noge? Ok, kužim, to je da ne zaboraviš da si u kadi, i da vidiš da trebaš podići noge da bi izašao van iz auta.
Svjetla na vratima i svjetla na podu, isto feature bez kojeg ne mogu život zamisliti. Daj mi jedan primjer situacije u kojem ti to koristi.

4. Nije li to standard još od 1995? Da...kod VW-a se još uvijek doplaćivalo do prije godinu - dvije.

5. AWD je premium? Imaš Pandu 4x4, isto premium po tome AWD ti na limuzini srednje klase treba za što točno? Osim ako raspisuješ javni natječaj na balkanu i želiš točno određeni auto, ali to ne smiješ napisati...

Karikiram i ja s detaljima

Dakle, ako mi je njemačka svetinja (BMW, Mercedes, VW, Audi) precijenjena i bezveze, ja sam antitalent za vožnju i imam nula interesa za auto. Pa...hvala
Puno znači kad dolazi od stručnjaka kao ti

Nadam se da se slažemo da auti dolaze u različitim klasama i da pojedini proizvođači stavljaju naglasak na jedne stvari, a drugi na druge.

Kao vozača, ne zanima me previše materijal tipke za uključivanje lađenja jaja. Stisnut ću ga kad mi treba. Hoću li se osjećati bolje ako je metalni? Hoću prvih mjesec dana, dok mi ne postane svejedno od čega je, jer više o tome neću razmišljati, nego samo želim da ta tipka odradi svoj posao.

Zbog takvih sitnica (jer u krajnjem slučaju i jesu sitnice koje ne utječu na vozne performanse) koje me kratkoročno drže oduševljenim, neću sigurno razmišljati o premium segmentu vozila.

Zašto bi se uostalom svi morali slagati oko svega. Svatko ima svoje potrebe i svoje viđenje rješenja za te potrebe.

Je li ovo "premium"? Ipak ima svjetla za noge i okolo...

__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 18.02.2018. u 22:33.
1v@n je offline   Reply With Quote