Tema: Slusalice
View Single Post
Staro 08.09.2006., 19:55   #5
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
moje grado sr60 su otvorene...
nisu teske za pogoniti, mada ne znam zasto se time opterecivati...ajde da je rijec o modelu rs1 pa da ti treba posebno pojacalo radi kvalitete zvuka...nebitno...

uglavnom pri malim glasnocama ( ali stvarno malim ) mozda ces cuti okolinu, slicno kao kad slusas glazbu na zvucnicima a tv ti gori, dok kad malo pojacas onda ces cuti samo sluske jer ti tuku direktno u usi...

( ali opet, ja volim imati kontak s okolinom dok slusam, obicno bi nesto vozio pa je zgodno cuti dali ti netko dolece s desne ili ljeve strane, a i doma kad me netko zove ili pita nesto, da nisam skroz iskljucen...:-) )

najvaznije da su one tebi cjenovno prihvatljive, dobro zvuce i da te ne zivciraju na usima, odnosno da ti dobro leze...kazem grado zvuce super ali malo su neudobne...meni to ne smeta...

otidji po ducanima i poslusaj razlicite modele..obicno oni high end ducani imaju mogucnost preslusavana slusalica...pa sam poslusaj

ne opterecuj se s tim kakvu glazbu slusas...to je cisto sranje...hocu reci ako slusalice imaju previse basa onda imaju previse basa i to je to, znaci to ne zvuci kako treba...u jednom trenu to ti moze zvucati atraktivno ali to nije zvuk koji bi ti trebao cuti...
probaj poslusati s razlicitim tipovima glazbe i odaberi one koje ti se najvise svide...( snimi si neku kompilaciju s tebi omiljenim stvarima ( razlicitim po stilu )te prosetaj i poslusaj )
recimo ja slusam elektroniku, po toj logici trebao sam uzeti slusalice koje pumpaju bas ????? zasto, kakva je to debilana ???? uzeo sam slusalice koje su neutralne tako da bi mogle stvarno reproducirati ono sto je snimljeno bez dodavanja nekakvih tonova, visokih ili dubokih...znaci odsviraju onako kako je to i snimljeno...ako zelim vise basa lako ga pojacam...

ona web stranica ti je o.k. headphone.com ...ja bi se ravnao po njoj...bar kolko sam procitao i vidio njihov izbor top 10 slusalica...

i za kraj, opet malo forsiram, ali preporuka, poslusaj grado sr60, bez obzira dali ti se svidjaju ili ne, dali su ti skupe ili ne, cisto da cujes kao to zvuci i dobijes nekakav orjentir kako zvuce best buy slusalice u tom cjenovnom razredu...nekih 550kn, ako se ne varam...

onda ce ti biti lakse, ostale ce zvucati ili bolje ili gore, biti udobnije ili ne...vjerujem da ce vecina senhaizerki biti udobnije, sto se zvuka tice to ti ne znam...
yoke je offline   Reply With Quote