View Single Post
Staro 09.03.2014., 15:05   #193
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Pozdrav svima!

Ovako ja si uzimam novu ploču i proc pa me zanima vaše mišljenje.
Imam mini kučište pa sam vezan za mini ploču,tako da su mi opcije fm2 ili intel,koji imaju bar malo solidnije mini ploče.
Fm2 mi je primamljiv, ali najjači proc x4 760k i nije neka pila,pa može ubrzo postati problem ,pa sam razmišljao o tome da si uzmem intela.
Zanima me dal ima neke razlike između socketa 1150 i 1155,ivy bridge proceva i haswella?Znam da su Haswelli noviji,ali me zanima dal trebam uzeti 1150 ili 1155 ploču jer nisam baš s intelom na ti!
Za početak sam si mislio uzeti neki gXXXX proc,pa kasnije mogu staviti neki jači,jer sam ograničen s lovom,a intel mi se čini ok za daljnju nadogradnju proca!
Dakle da ne duljim koju mini ploču mi preporučate do 500kn,i kako stoji recimo g pentium u igrama? dal bude bottle u igrama za razliku od x4 760k,jer su mi igre najbitnije,ostalo mi i nije tako bitno.Bilo bi poželjno da ploča drži neki i5 i i7 u budućnosti bez problema,a overclock je manje bitan!
Ajde svaki savjet mi je dobrodošao jer budem sutra uzimao komponente pa mi pomognite da odlućim!
Nekako mi se ćini da budući fm2 procevi neće biti neki skok u cpu performansama pa bi nekako rađe intela!
emilblomsky je offline   Reply With Quote