View Single Post
Staro 30.03.2016., 21:33   #108
fiumeTT
Registered User
 
fiumeTT's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Kastav
Postovi: 2
Problemi sa reklamacijom

Pozdrav ekipi koja prati ovu temu.

Evo moje iskustvo sa iponom.
Što se tiče naručivanja i dostave sve za 5 u roku 7 dana sve stiglo na kućnu adresu 19,2,2016 (grafa,proc,matič,kućiš,napaj,)
Sad nastupa ono najbolje, ispostavlja se da je grafička neispravna ili neradi kako treba( utvrđeno na više načina , serviseri.....)
23,02,2016 poslan mail da je neispravna grafa i pozivam se na garanciskog kurira gdje se nešto komplicira i dolaze 2,3,2016.
9,3,2016 šaljem mail da vidim šta je sa grafom i koja je procedura ako je neispravna da mi šalju drugu ili ako nemaju tu istu da ne čekam spreman sam doplatiti za skuplju .
Na to dobijam odgovor da je proslijeđena dobavljaču u poljsku, i da to neide ne radi dobijam drugu već oni šalju dobavljaču da on to utvrdi, di on skuplja određeni broj, pa onda naručuju, i to može potrajati mjesec, dva , šest ili nerijetko godinu.
Odgovaram da me ne interesira njihov ugovor sa dobavljačem već mene kao kupca i na to ih je podsjećam da postoje zakoni o zaštiti potrošača u EU koji su oni stavili na stranicu i rok od 15 dana,stoji na njihovoj stranici pod sprovođenje zakona da su dužni u 15 dana utvrditi kvalitetu opreme i zamjena,novac ili dogovor sa kupcem. link https://iponcomp.hr/site/disclaimer

Onda nastupa ignoriranje 23,3,2016 ponovo šaljem mail dobijam odgovor od tog istog Biki koji je zadužen za .hr da je na godišnjem i da ga nema do 2,4,2016 i da kontaktiram njegove na .hu mail.
Gdje oni odgovaraju da oni riješavaju problem ali niko nije rekao da će to biti u 15 dana, gdje ih ja opet pitam ok recite mi kada će biti gotovo jer to traje već 36 dana od prijave kvara. a na vašoj stranici stoji da ste obavezni dati riješenje u 15 dana i spreman sam doplatiti drugu grafu ako nemate tu koju sam kupio da se to završi več jednom.
I opet ignoriranje.

Ovo je moje iskustvo i sad ga dijelim sa vama di sam jako nezadovoljan sa njihovim garanciskim postupkom i načinom tog poslovanja.
fiumeTT je offline   Reply With Quote