View Single Post
Staro 31.08.2010., 16:37   #43
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
15 minuta testiranja primeom je sasvim dovoljno za sve koji misle uspoređivati ovakav način hlađenja. Daljnje razlike u temperaturi u mojem slučaju nema, testirao ja 10h ili 15 minuta prime. To što si ti dobivao rast temperature može biti uvjetovano kako i gdje je mašina bila hlađena. Normalno je da ako ja u sobi nemam otvoren prozor/upaljenu klimu da će se temperature sobe povećavati svakih xx minuta, logično zar ne?
Pa sigurno da je uvijek uvjetovano time "kako i gdje je mašina bila hlađena", u tome i jeste cijela poanta, a to sa sobom i prozorima... ne drži vodu jer je previše varijabli (tom logikom ćemo doći do preispitivanja termičkih koeficijenata čitave zgrade, mijene dana i noći, godišnjih doba i globalnoga zagrijavanja ; samo je pitanje vremenskih jedinica u kojima se nešto promatra).

Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Da ne pričam o onim glupostima sa akumulacijom topline u hladnjaku. Ili hladnjak ne može ohladiti ili može. Nema nešto između, koliko god se ljudi ne slagali sa mnom.
"Sveti ΔT" sve ovisi o njemu, pa i ta famozna akumulacija topline- svako tijelo može akumulirati toplinu (toplinsku energiju) to i jeste temelj toplinskoga (termičkoga) kapaciteta, koliko mene sjećanje na pojmove iz termodinamike služi (jbg, davno je to bilo). Tako da...sve se bazira na razlici akumulirane toplinske energije između dva tijela a koja su u nekakvome kontaktu koji omogućava međusobni transfer iste.
Zašto onda, pobogu, hladnjak ne može akumulirati toplinsku energiju?
Mislim... ne tvrdim ja ništa, možda nešto bitno ispuštam iz vida pa sam poptpuno u krivu, ali... ne slažem se sa tobom po pitanju ovoga (zasad)

Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Za kraj, realno gledajući, tko osim ljudi koji zarađuju za kruh rendanjem opterećuje proc kako ga opterećuje prime? Baš nitko osim nas budala željnih testiranja overclockiranog procesora.

Nadam se da dovoljno govori i činjenica da je nakon 3 dana rada maksimalna temperatura najtoplije jezgre kod mene bila 46°C, sa najtežim zadatkom pokretanja igre.
Ma sve u redu, ovdje nije bit procesora kao takvoga i potrebe za ev.
OC-om, već o temperaturama, što vjerodostojnijim rezultatima istih, a s obzirom na trajanje testa (sada se mi tu možemo doslovno copy-paste prepucavati po istome principu u vječitome pitanju npr."The Definicije stabilnoga OC-a", tj. kako tko doživljava taj pojam "stabilno"- barem ti to dobro znaš )

Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Zašto svatko uvijek odvuče nešto na svoju stranu? (retoričko) Da sam napravio test po 8h svaki setup opet bi se netko javio da to nije dovoljno. Ili bi pak rekao upravo ovo što sam ja naveo za opterećenje procesora. (da nitko ne opterećuje tako procesor u stvarnom svijetu)

Složit ćeš se sa mnom da nema smisla nazivati nešto failom ako je konstruktivno, podastrto dokazima i testirano prihvatljivim metodama. A sve tri stavke su prisutne.
Na žalost baš tu stavku "prihvatljive metode" koju spominješ stavljam pod znak pitanja; reci mi da li bi ti meni priznao test u kojem tvrdim da bitnih razlika između stock coolera i (lupam) TRUE-a u prvih desetak sekundi po paljenju računala zapravo i nema, i onda poentiram kako je nabavka TRUE-a zapravo totalna glupost, jer sam, eto ja sve to lijepo poslikao, izmjerio i- dokazao?! (ovo sada ne shvatiti doslovno, molim! )
Tako da... ne, ne slažem se (po drugi put)

Moje isprike za uporabu termina "fail", nisam mislio biti bezobrazan, no... prihvaćaš li barem "manjkav" kao epitet za svoj test?

.................
U svakome slučaju, čim osposobim yebenu ploču (crkla Asusica, teško mi je dati opet lovu za novu, poštenu ploču za q6600, a rabljenih nigdje na vidiku), moj komp (za gaming) je praktički napravljen na push-pull principu, i to odvojene komore za CPU i GPU (oni "zračni tuneli" sa kojima sam već pomalo dosadan ), vrlo jednostavno simuliram sutuaciju, pošto imam odvojenu regulaciju "prednjih" i "stražnjih" ventova, pa ćemo vidjeti rezultate, tj. spomenuti famozni "ΔT" u mome slučaju.

Zadnje izmijenjeno od: windfucker. 31.08.2010. u 16:49.
  Reply With Quote