View Single Post
Staro 16.03.2007., 13:04   #29
SpyRo
The Dragoon
Moj komp
 
SpyRo's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Varaždin
Postovi: 139
Fujitsu-Siemens xa1526

Specifikacije:
AMD Turion 64 X2 mobile technology TL-52 / 1.6 GHz
(PowerNow! technology, HyperTransport technology, AMD64 technology, integrated memory controller, Enhanced Virus Protection)
NVIDIA GeForce Go 7600 - 256 MB VRam
17" TFT active matrix (1440 x 900 ( WXGA+ ))
DVD±RW (+R double layer)
80 GB - Serial ATA-150 (5400 o/min)
2 x 512 MB DDR II SDRAM
4 in 1 card reader
Fax modem 56K v.92
Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, Bluetooth 2.0
...više info na...
Code:
http://www.dooyoo.co.uk/laptops/fujitsu-siemens-amilo-xa1526/details/
Slika:



Opis, mišljenje, preporuka, +/- :

Laptop je kupljen pred par tjedana. Spada u kategoriju multimedijalnih modela(serija koju fujitsu-siemens naziva x-series).
Dakle... od kuda da počnemo...
Zadovoljan sam kvalitetom ugrađenih komponenti... ovaj lap bi meni trebao isključivo koristit za svrhe fakulteta, al nisam mogao, a da ne uzmem neku jaču grafičku jer ipak postoje vremena dok vam se da nešto i zaigrat...
Pa da počnemo...

LCD je 17'' inča widescreen... uzeo sam ga iz razloga jer je bolje gledat anatomske atlase i čitat s većeg monitora... a ne da se moram zezat s malim slovima i naočalama... a nije naodmet taj widescreen kad se želi pogledati i koji film... Matrica LCD-a je brza i niti u jednom trenutku nisam primjetio pojavu tzv. duhova na ekranu... bilo prilikom gledanja filmova, igranja igrica ili skrolanja po internet stranicama ili stranicama teksta...
Ocjena LCD: 10/10

Procesor je AMD-ov Turion s dvije jezgre koji radi na taktu od 1800 Mhz (mada kod mene veoma rijetko radi na max frekvenciji... al ajd da se zna...). Što reć... prema specifikacijama ovaj model procesora je lošiji od Core Duo... ima samo 512Kb cache po jezgri dok Core Duo ima 1Mb ili 2Mb (pa sve do 4Mb)... al što se tiče mojih potreba... meni je to sasvim dovoljno... jer ionako ne namjeravam izvodit neke hardcore procesorske radnje... tipa računanja PI broja na milijuntu decimalu i takve stvari...
Procesor se zna ponekad dosta zagrijat... nisam mjerio sa niti jednim programom, al ono... fizički se osjeti... međutim to nije problem jer to rješava kvalitetno izvedeno hlađenje i prilagodljiva brzina vrtnje pojedinih ventilatora...
Ocjena procesora: 7/10

Memorija se sastoji od dva keksa po 512Mb... radi se o DDRII (čini mi se 533 Mhz) memoriji... radi sve kako treba, al jedino mi smeta to što su staviti dva keksa umjesto jednog od gigabajt... iz kojeg razloga... e to neznam... treba njih pitat... zbog toga neću dat 10/10...
Ocjena memorija: 9/10

Grafička kartica je GeForce Go7600 sa 256Mb vlastite video memorije... grafička je vjerojatno ovdje i najjača karika, ako gledamo cijeli laptop... nemam riječi... sve novije i starije igre rade na max postavkama i rezoluciji... prezadovoljan sam s ovim segmentom...
Ocjena grafička kartica: 20 /10

Hard disk je neki od fujitsu siemens-a od 80 Gb na 5400 o/min... e ovo mi se nikako ne sviđa... pogotovo ako se zaletite na fax i želite skinuti hrpu toga... Vjerojatno bi bilo bolje da su stavili neki veći disk i malo povisili cijenu... al dobro... šta je tu je... ako mislite skidat... kupite eksterni disk...
Brzina diska je sasvim zadovoljavajuća i nisam dosad doživio nikakvih problema s njim...
Ocjena disk: 6/10


Ostale stvari...
Sviđa mi se što lap ima sve moguće priključke i isključke ... od bluetootha do Wlana, Gigabit lana itd... nemam nikakvih zamjerki niti na ovaj dio... mada treba napomenut da je WLan adapter malo slabiji (primjerice od Forcebookovih...) pa je signal koji hvata slabiji ako ga usporedimo s navedenim od Forcebooka... neznam kak su drugi proizvođači... nisam isprobao...
Ocjena ostale stvari: 10/10


Vanjština...
Što se tiče dizajna... mislim da o tome ne treba govorit jer je ovaj dio odlično riješen... sve se u biti odvija u tonovima crne i srebrne boje... ako pogledate sliku... sve će vam biti jasno... ocjena dizajna po meni je 10/10...
Tipkovnica je čisto solidna... al je slabija od toshibinih modela koju sam isto imao priliku isprobati... touchpad je također solidan samo tipke miša ostavljaju malo preplastičan efekt...
Ocjena tipkovnica&touchpad: 8/10


I na kraju...
Laptop ima 4 kile tako da nije za svakoga... pa morate biti malo jače građe ako želite nosit ga sa sobom svaki dan...
I da... najveći minus od svega je baterija koja traje oko 2 sata... što je svakako premalo...


Eto toliko od mene...
__________________
Nemam sig jer ne poštujem pravila.
SpyRo je offline   Reply With Quote