Tema: DTMF?
View Single Post
Staro 28.11.2014., 02:11   #11
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Prvo provjeri / probaj ovo šta piše kolega Bluzer,
za test i detekciju trebaš tel. sa tonskim biranjem, potom probaj neki auto menu servis kao SZK od T-Kome,
ako "prolazi" skakanje po meniju (odr. br. za pojedini izbor / opciju) taj dio radi.

Ono šta te muči sa alarmom je:
1 - kad nas se zbog povjesti (ljudi naučili pa da im bude lakše) koristi specifični isprekidani signal slobodne linije, dok je u usa to konstantni (odr. frekvencije) "dial tone",
dakle u pameti alarma prvo treba postaviti / zapravo isključiti opciju "wait for dial tone" (kao šta se to kod nas gasilo kod modema)

2 - sad ovo poviše povlači slijedeći problem a to je da automatika ne zna / ne može detektirati slobodnu liniju a kako bi odradila šta treba (nazvati neki br. / spojiti se na neki servis),
da bi ovo riješio trebaš sam detektirati / izmjeriti koliko vremena treba od podizanja slušalice (off-hook) do momenta dobivanja slobodne linije,
pretpostavljam da je to negdje oko 1 - 3 sec. (ovisi o "brzini" routera i VoIp pameti u centrali, recimo da je to 2 sec.,
slijedi da u pameti alarma postaviš čekanje (delay) između off-hook i biranja postavljenog broja (off-hook - delay 2 sec. - dial xxxxxxxxxx)

That's it
Probao sam prebacit na RFC, nema sreće i dalje ne radi, pristup postavkama alarmne jedinice nemam jer je zaključana pinom, čekam da sutra dođu iz te tvrtke pa da provjerimo sve. Pa valjda i ovaj router mora imat postavke dial tona, gledam ali ne vidim.

Imam ja i SX763, leži na tavanu, kako se na njemu postavlja dial tone? Pitam za svaki slučaj ako ne bude sreće s ZTEom.
Inače je radio alarm s onim Vip-ovim homeboxom dok sam imao telefon i net preko njih.

Nije mi jasno ovo za T-com SZK, radi mi normalno kretanje kroz meni preko telefona i na DTMF In Voice i na RCF
skyman je offline   Reply With Quote