View Single Post
Staro 02.12.2015., 16:19   #73
cdanijel
Premium
 
cdanijel's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 267
Vrag te zemi Calypso!
Pričao sam o mogućnosti da se rizik desi, a ne činjenici da se dešava, štoviše i ogradio sam se mogućnošću da se ne desi. Ne, ne pričam o preslagivanju DVDova niti mi pada na pamet. Govorim o situaciji gdje je msata implementiran tako da ne iskorištava maksimalno brzinu sabirnice već zna i smetati.

Gore tvoje napisano stoji i mogu se donekle složiti s većinom, ali propusnost od 300mbps je nedovoljna za današnje SSD uređaje i meni sama po sebi npr. baš ne odgovara.

Također, prijenosnici su predviđeni da budu autonomni, gdje im dodavanje komponenti samo smanjuje autonomiju (i ugodu, čisto subjektivno; od kada sam prešao na SSD više ne mogu smisliti da imam mehanički disk u kompu jer mi smeta zujanje).

Storage tiering mi s ovime nema veze (barem ja ne vidim poveznicu, moguće da sam previdio nešto). On govori o postupanju s podacima u okruženjima gdje ne postoji npr. klasifikacija podataka po važnosti i sličnom.
Moguće da misliš na EMCev FAST, ali on je, s aspekta informacijske znanosti, primitivan (ali ujedno i najbolji komercijalno široko dostupni koji trenutačno imamo; sigurno postoji bolji, ali košta) način klasifikacije podatka. Kakve veze to ima s ovime gore, doista ne razumijem. Znam da će me zagovornici EMCa napasti radi ovoga, ali ne smatram ih osobito inovativnima. Usput, stalno sam ti vezan profesionalno za neki storage, od toga da sam nekad (prije dvajt let) bio HP certificiran za MO jukeboxove (gdje je ormar od cca pol tone, 238 cartridga, 6-10 rw uređaja imao 1.2 TB; SureStore 1200EX, tako nekako se zvao), pa za DLTeve, IBMove Ultriume i slično, a uz sve to cijelo vrijeme radim s digitalnim arhivama. Ponešto znam o pohrani i smještavanju informacija.

No, ovaj naš bizarni hobi i je vesel upravo radi ovoga piskaranja gore. Do izvora sto putića!

Ja bi išel na SSD ili samo eventualno na hibrid ssda i hdda i još bi optiku izvadil van!

Ovo dole je dio mojih; ThinkPad radni prostor...


Zadnje izmijenjeno od: cdanijel. 02.12.2015. u 17:44.
cdanijel je offline   Reply With Quote