View Single Post
Staro 25.03.2019., 13:58   #13
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Ja prije 4 mjeseca kupio budget varijantu (jer ne planiram biti tu dulje od 5god):
Suđerica Candy (45cm uska) ~ 2600kn
Vešmašina Beko (inverter, 6kg, isto 45cm dubine a ne 60cm) ~ 2400kn (imaju starci od cure već 3 godine slabiji model, radi ko zmaj)
Frižider Beko 85cm, 210L + 90L frizer = ~2300kn
Ploča za kuhanje Candy - 3 plinska + 1 strujni ring = ~900kn
Pećnica Candy (sa ventilatorom, grill gore i dolje, 7 funkcija) ~ 1400kn
Napa Gorenje sa odvodom zraka van - 600kn
Mikrovalka Končar - 300kn
sudoper Ikea - 300kn

I sad kad pogledam, Beko vešmašina je fakat tiha sa tim inverter motorom, ali glupa za podešavanje odgode pranja, Beko frižider je ok, ne zaleđuje se ništa (kupili ga jer su iskustva sa vešmašinom bila dobra), suđerica je fakat ok i dobro pere suđe. Pećnica je super, brzo se zagrije, ventilator radi, picek, pizza, krumpir i cheesecake ispadnu savršeni. Napa je već počela rondati na najmanjoj brzini, ali prestane nakon par minuta. Izvlačenje zraka joj je koma iskreno te ako pečem ribu na grill tavi, cijela kuća smrdi 3 dana iako sam ja stavio na najjaču brzinu (od svih napa za te pare je imala najveću brojku za strujanje zraka i to valjda za 50%).

Candy ploču za kuhanje je birala žena, ja sam htio sva 4 na plin, ali kako smo na boci, ona je htjela jedan električni ring. Iskreno, to je koma jer nije sve u istoj ravnini pa onda pola stvari ne moš staviti na taj električni ring. Električni ring još nismo iskoristili niti jednom. One rešetke na koje stavljaš lonce i tave su grozne, sve nekakvi križevi (sa tankim profilima), a ne da fino bude oko cijele ploče, da ti se tavica nemre baš tak lako prevrnuti. Starci imaju staru Candy sa 4 plinska i debelom lepom žicom koja ide po rubovima. Nit se lonci klatare, niti mogu se prevrnuti.

Gledam kod staraca Candy vešmašina već 35g pere, frižider (ne znam koji) je ugradbeni počeo sad zafrkavati nakon 20godina (zaledio skoro sve unutra prekjučer ). Faber napa je šugava od 2. godine rada, zuji, ali vuče bolje od moje. Candy perilica suđa kod njih je imala 2 popravka u 20 godina (programator prvi puta 600kn, drugi puta isti 900kn). Ploča Candy plinska radi tip-top. Pećnica Candy isto radi 20godina da nije trepnula.

Nek moje traje upola toga, ja prezadovoljan. Mi kad smo kupovali gledali smo što nižu cijenu, što dulju garanciju, a da zadovoljava neke kriterije. LG, Samsung, Miele, sve je to bilo van cijene. Čitajući po webu, sve može krepati, sve može raditi godinama bez problema.

Inače, Hisense je kupio Gorenje prošle godine.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote