View Single Post
Staro 29.05.2017., 22:04   #23
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Nije nemoguće, naprotiv. DSLR ima znatno drugačiji princip rada za razliku od M. sistema u kojima se informacije procesuiraju uz pomoć senzora. To je ujedno i razlog znatno kraće autonomije kod tih sistema u odnosu na DSLR. Nije samo u pitanju kapacitet baterije.
Način na koji je čovjek radio s tim aparatom, dakle on nije cijelo vrijeme visio na šateru ali je cijelo vrijeme pratio akciju što znači da je aparat cijelo vrijeme procesuirao podatke s senzora i obrađivao ih. Za to je potreban "rad".
Vrlo vjerovatno je su oba aparata bila izložena višim temperaturama, dakle riječ je o 28c ako se ne varam.
Nikon d500 je odradio svoj posao A9 se pregrijao ali nije ugasio razlog vrlo vjerovatno leži u ovom gore, i bitno je napomenuti da su bili u identičnim vremenskim uvijetima.

Osim potrošačke elektronike (iako nije poznato tu) imam bogato iskustvo s profesionalnom i industrijskom elektronikom. Kod takvih uređaja vrijede sasvim neki drugi kriteriji u odnosu na potrošačku elektroniku.

Shodno tome, iako pravila samo kod Sony-a, kada se A6000 pregrijava može mu se progledati kroz prste jer je to aparat iz nižeg srednjeg tržišnog segmenta koji nije namjenjen za profesionalnu uporabu.

A9 je prvi Sony aparat koji je prezentiran kao profesionalno riješenje za sport i kao takav očekuje se da će raditi u ekstremnim vremenskim uvjetima kao i konkurencija.
Unatoč vratolomijama, realno je za očekivati i znatno zahtjevnije uvijete nego tih 28c.
Ako se iznimka pokaže kao pravilo, riječ je o poluproizvodu na koji se niti jedan ozbiljan profesionalac neće moć osloniti, a vjerujem niti htjeti iskušavati sreću.
Sve se to da popraviti u novim revizijama, ali ako je Sony okupio ljude koji su nahvalili proizvod a nije vrijedan toga ljudi koji su naručili aparat mogli bi mogli biti ljuti a tu štetu Sony neće moći ispraviti novom revizijom aparata.
Kako sam napisao, možda je riječ o izdvojenom slučaju pa treba sačekati još malo.

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Lekcije iz elektronike fotoaparata mi ne trebaju, ne nakon desetak godina korištenja raznorazne fotoopreme u svim mogućim uvjetima.
Jep, bar tu na ovom forumu svi znamo kako izgleda kada "user" zna sve....
A meca koja zakuha na autoputu, well, sunce je krivo....
Alvin je offline   Reply With Quote