View Single Post
Staro 11.09.2019., 16:32   #950
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 674
Citiraj:
Autor sqeecoo Pregled postova
...
U slučaju da bih u Smarticevoj konfi zamijenio SSD na veći, a smanjio HDD, koje su najbolje preporuke? Za hard pretpostavljam da je ista marka samo manja količina memorije...
Crucialovi su mi se pokazali ok (MX i BX), čak i zloglasni Patriot radi bez problema. Od NVMe, Transcend MTE220S je također povoljan kao i ovaj SX8200 iz Smarticovog prijedloga (samo 512GB).
Meni su SSDovi dosta ubrzali workflow (Cinema4D+Corona/VRay) posebno u fazi neposredno prije početka renderinga kad treba pokupiti teksture koji kod većih projekata zna biti poprilično.

Za hardove nema puno smisla rezati na 1TB jer su 2 i 3TB puno povoljniji Kn/GB a od tri preostala proizvođača (Seagate, Toshiba, WD), Toshiba je obično nešto jeftinija (imam par njihovih 3TB P300 modela i ok su, možda malo glasniji od Seagateovih Barracuda).

Citiraj:
Autor sqeecoo Pregled postova
Što se toga CPU-a tiče za više jezgri, što preporučaš?
To se općenito odnosi na CPU-based render-enginee ne za Lumion.
Mislio sam na 8/16-core Ryzene, ali Ryzen 3700X ne stane u budget ako ne smanjiš izdatak za grafičku a R7 2700, koji je trenutno povoljan, je preblizu R5 3600 tako da ni to nema smisla.
Za ovako mali budget možda iskemijati nešto sa rabljenim ? Grafičkima prilično padne cijena, a R7 1700 se nađe i ispod 1.000 Kn. Iako je za firmu, nije obavezno da bude novo, može se unijeti i privatna imovina.
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote