Tema: Automobili
View Single Post
Staro 10.07.2019., 17:04   #45155
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Tumor Pregled postova
To je tvoj dashcam ili ...?

I opcenito, da li taj snimak moze icemu posluziti ili je ovaj iza kriv bez obzira na sve?
Ne znam kakvi su nasi zakoni po tom pitanju, da li dashcam snimak sluzi icemu i to.

Jer ako prvo kocenje jos moze proci pod normalno, ono drugo zbog kojeg je doslo do sudara hebeno pokazuje da je lik to namjerno napravio. Zavrsi prestrojavanje, nikog ispred njega i on namjerno naglo zakoci.
I jos kako je spremno izasao iz auta i odmah poslikao sve kao da radi u ekipi za uvidjaje mi nekako da naslutiti da je lik podosta uvjezban u tome.

Pa onako - koliko ta snimka dashcama moze posluziti da se dio krivnje prebaci na lika ispred ili cak da se mozda i okarakterizira kao pokusaj izvlacenja novca od osiguranja?
I ako kod policije snimka nista nebi znacila (ako je dosla policija) da li bi ista znacilo da se dostavi osiguranju, pa da onda njihovi odvjetnici pomocu nje osporavaju isplatu odstete (ako ikakvog zahtjeva bude) ovo liku?

Vidim da ti je na drugoj snimci jes jednom zakocio tamo prije Tomica, pa ne znam da li ste se prije nesto "zakacili", pa te lik odlucio zaje... ili je bas pokusaj namjernog izazivanja da se izvuce neka lova od osiguranja.
Da li je dosla policija?

Onak cisto - ima li ikakve koristi od te snimke dashcama u ovoj situaciji ili nekim drugim slicnim situacijama?
Nije moj dashcam,pa ti nažalost ne mogu dati info koji te zanima, ali bi bilo zgodno to pratiti dalje, ako je kako moguće... vjerojatno se ne može koristiti na sudu kada ga mi predamo, ali osiguranje će sigurno pronaći načina.

Sud ovdje i dalje može presuditi da se nije držao dovoljan razmak između vozila pomoću kojeg bi se odreagiralo ako ovaj ispred naglo stane (može mu istrčati mačka, lopta, prestrašit ga kartonska kutija na cesti za koju ne znaš šta je unutra...).

Da sam ja sudac, svaki bi popravljao svoju štetu. Ne znam dal itko pozna ovog ko je imao dashcam, da čujemo kako će to završiti.
Elven je offline   Reply With Quote